Publicat 27 Nov 2018 | Reactualizat 06 Dec 2018 | Expiră 27 Dec 2018

ELECTRICIAN

10 posturi

Candidatul ideal

  • Studii medii de specialitate în domeniul electric sau atestat profesional
  • Experiență anterioară cu scule necesare uzinării (dezizolator, sertizor etc)
  • Bună capacitate de organizare și atenție la detalii
Constituie avantaje, dar nu condiții eliminatorii:
  • Experiența în uzinarea de tablouri de distribuție și de automatizare
  • O bună înțelegere a schemelor de acționare de bază
  • Bune cunoștințe despre aparataj
  • Cunoașterea unei limbi străine (engleză, germană) la nivel de bază

Descrierea jobului

  • Uzinarea tablourilor electrice de distribuție și automatizare
  • Punerea în funcțiune a tablourilor la sediul clientului
  • Participarea la lucrări de montaj în șantier la sediul clientului

Suntem lideri de piață in distributia de echipamente si materiale electrice, servicii profesionale de proiectare electrica, dezvoltare software PLC, uzinare tablouri electrice si de automatizare. Anual, realizăm peste 700 de tablouri de diferite complexități. În cei peste 14 ani de existență am devenit distribuitorul nr.1 al Siemens, am ajuns în top 5 distribuitori ai Schneider, Philips, Lenze și am dezvoltat parteneriate de lungă durată, atât în țară cât și în străinătate.

ELECTRICIAN  -  Electroglobal Srl