Publicat 29 Oct 2018 | Reactualizat 12 Nov 2018 | Expiră 28 Nov 2018

Electrician

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Cerinte:
- Studii medii /scoala profesionala de specialitate;
- Cunostinte tehnice, electrice si electromecanice;
- Experienta in domeniul industrial minim 2 ani;
- Aptitudini de comunicare;
- Aptitudini de lucru individual si in echipa.

Descrierea jobului

Obiectivul postului:
Asigura buna functionare a instalatiilor electrice la parametrii ceruti /corespunzatori precum si a utilajelor.

Responsabilitati principale:
- Verifica zilnic conform procedurii starea tehnica a utilajelor din productie si consemneaza in raportul de schimb de tura;
- In lipsa sefului direct efectueaza reparatii de urgenta, la solicitarea Coordonatorului de Productie / Sefului de tura sau operatorului liniei astfel incat sa evite orice pericol de accident de munca si distrugere de echipamente si produse;
- Intretinerea utilajelor si instalatiilor dpdv electric conform specificatiilor tehnice ale liniilor si instalatiilor date de producator
- Efectueaza revizii si reparatii sub coordonarea inginerului electrician conform planului de intretinere;
- Propune solutii de imbunatatire a functionarii instalatiilor si echipamentelor,precum si solutii de reducere a consumului de energie electrica.

Beneficii:
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic cu oportunitati de dezvoltare.

PepsiCo este lider global in domeniul băuturilor si produselor alimentare, cu venituri nete de peste 65 de miliarde de dolari si un portofoliu de include 22 de branduri cu vanzari anuale de peste 1 miliard de dolari. Principalele noastre linii de business - Quaker, Tropicana, Gatorade, Frito-Lay si Pepsi-Cola – produc sute de bauturi si produse alimentare devenite branduri de referintă la nivel mondial.
Echipa PepsiCo este unita in angajamentul sau unic pentru dezvoltare sustenabila, prin investitia intr-un viitor mai sanatos pentru oameni si pentru planeta care ne gazduieste, ceea ce credem că înseamna si un viitor mai bun pentru compania noastră. Am numit acest angajament „Performanta cu Scop”: Aceasta este promisiunea PepsiCo de a furniza o gama variata de produse alimentare si bauturi adecvate gusturilor locale, de a gasi metode inovative de minimizare a impactului asupra mediului, inclusiv prin economisirea energiei, reducerea consumului de apa si a volumului materialelor de ambalaj, de a asigura un mediu de lucru placut pentru partenerii nostri si de a respecta, sprijini si investi in comunitatile locale în care activam. Pentru mai multe informatii, accesati www.pepsico.com.

Electrician  -  PepsiCo