Electrician/Tehnician mentenanta parcuri fotovoltaice

Ingeteam Service - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Pregatire profesionala tehnica in domeniul energetic, electric, automatizari;
• Minim 3 ani de experienta de lucru in activitati de mentenanta instalatii electrice si automatizari;
• Capactitatea de intelegere, diagnosticare, testare si analizare a defectelor aparute in sistemele de control ale instalatiei;
• Cunostinte de baza HSE;
• Competente informatice pachet Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook)-(obligatoriu);
• Abilitati de comunicare scrise si verbale limba Engleza -(obligatoriu);
• Carnet de conducere categoria B-(obligatoriu);
• Disponibil program prelungit si weekend (in caz de nevoie);
• Disponibil pentru deplasari pe termen scurt la alte proiecte;
• Atestare ANRE(obligatoriu);

Descrierea jobului

• Efectuarea inspectiilor si a lucrarilor de mentenanta preventiva si corectiva in parcul fotovoltaic;
• Activitati de troubleshooting pe echipamentele electrice si de automatizari in parcuri fotovoltaice;
• Interpretarea schemelor electrice si de automatizari;
• Operarea sistemului SCADA a parcului fotovoltaic;
• Efectuarea procedurilor administrative conforme (rapoarte de lucru, baze de date.) in termenii de calitate stabiliti.

Salariul oferit este competitiv, bonuri de masa, autoturism de serviciu, laptop, telefon plus alte beneficii pentru persoanele cu experienta!

Compania Ingeteam este prezenta in 24 de tari si suntem lideri mondiali în furnizarea de servicii de operare și întreținere în centralele de producere a energiei electrice
Publicat 15 nov. 2021 Expiră 15 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos