Publicat 18 Mar 2021 | Reactualizat 15 Apr 2021 | Expiră 18 Apr 2021

Electrician PRAM Pitesti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii absolvite – Liceu, Scoala profesionala / Scoala de meserii – cu antetul ministerul educatiei si invatamantului si/sau ministerul muncii.
Experienta de minim 2 ani pe zona de PRAM instalatii industriale, montaj si depanare circuite secundare, masuratori, verificari, incercari
Buna capacitate de comunicare
Seriozitate si dinamism.
Persoana organizata, proactivitate
Fara cazier
Legitimatie ANRE, categoria III B, prezinta avantaj
Carnet Cat.B, prezinta avantaj
Cunoasterea unei limbi straine (engleza/franceza) prezinta avantaj
Disponibilitate la deplasari 10% din timpul de lucru

Descrierea jobului

Postul este in Pitesti, Atelier mentenanță OMV – ARPECHIM si in santiere si raporteaza postului de Sef atelier

Responsabilitati:
-executa revizii tehnice și reparatii planificate sau accidentale in statiile electrice, la tablouri electrice, celule de medie tensiune, instalatii electrice de iluminat exterior si interior, transformatoare de putere, cabluri de joasa si medie tensiune, motoare electrice, aparate de comutatie si protectie, baterii de condensatoare, etc.;
-urmareste respectarea concordanței intre schemele electrice si instalatiile existente, executa modificari si reparatii in circuitele secundare,
-executa verificări și măsurători ale parametrilor electrici pentru buna funcționare și în condiții de siguranță a instalațiilor beneficiarului;
-executa diverse incercari ale echipamentelor electrice, inclusiv incercari cu tensiune marita si defectoscopie;
-emite buletine de verificare în urma acestor incercări și măsuratori;
-alege materialele, dispozitivele, echipamentele de lucru conform instrucțiunilor tehnice interne, prescripțiilor energetice în vigoare, specifice fiecărei activități;
-respecta regulamentele in vigoare, normele SSM, SU si protectia mediului;
-respecta instructiunile tehnice interne si procedurile specifice.

Se oferta: salariu atractiv, bonuri de masa, al 13lea salariu, pachet de servicii medicale la o clinica privata, asigurare de viata.
Se va face verificarea teoretica si practica a cunostintelor a candidatilor.
Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Descrierea companiei

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale

Expirat
Electrician PRAM Pitesti  -  IMSAT SA - Agentia Arges

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles