Publicat 20 Feb 2019 | Reactualizat 03 Apr 2019 | Expiră 11 Apr 2019

Electrician - Platforma Dacia

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Abilitati de comunicare;
  • Spirit de echipa;
  • Receptiv la schimbare;
  • Abilitatea să urmărească schemele electrice ale maşinilor, matriţelor, echipamentelor şi instalaţiilor clădirilor;
  • Cunoaşterea procedurilor de mentenantă ale echipamentelor si uneltelor utilizate;
  • Cunoşterea procedurilor de securitate, terminologie, echipamentelor de mentenanţă şi a procedurilor de reparaţie;
  • Analiza şi luarea deciziei rapid incluzând contactarea inginerului electrician când sunt neclarităţi;
  • Capacitatea pentru rezolvarea problemelor electrice in mediul de producţie;
  • Cunoştinţele de mechanică şi hidraulică sunt o cerinţă necesară;
Cunoştinţe pntru detectarea defectelor şi reparaţii de joasă tensiune electronice-AC/DC;
  • Experienţă în depistarea şi repararea defectelor electrice şi mecanice.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Păstrarea maşinilor şi a altor utilităţi la parametrii necesari;
  • Implementarea şi urmărirea procedurilor şi instrucţiunilor de lucru necesare obţinerii eficienţei maxime a maşinilor, matriţelor, echipamentelor şi clădirii;
  • Execută mentenanţa preventivă;
  • Responsabil cu mentenanţa maşinilor, matriţelor, echipamentelor şi a clădirii;
  • Instalează, reglează, modifică şi repară instalaţiile electrice ale clădirii şi informează maistrul şi inginerii electricieni;
  • Îşi îmbunătăţeşte cunoştinţele despre noile echipamente şi maşini;
  • Execută mentenanaţa curativă şi completează în lista de opriri a fiecărui echipament de producţie după fiecare intervenţie de mentenanţă;
  • Analizeaza echipamentele electronice defecte si impreuna cu inginerul de mentenanta ia decizia repararii sau inlocuirii.

Beneficii:
  • contract pe perioada nedeterminata;
  • spor de vechime (in functie de vechimea totala a angajatului – poate ajunge pana la 25%, daca are peste 20 de ani de vechime);
  • transport ddecontat partial;
  • masa calda (felul 1 + felul 2) – decontata integral;
  • spor de noapte 25% pentru lucrul la schimbul 3;
  • plata orelor suplimentare cu 200%;
  • prime de Paste, vacanta, Craciun si performanta (acordate proportional cu vechimea in companie in primul an de contract);
  • Numar zile CO anual : 21 + 5 suplimentare.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Expirat
Electrician - Platforma Dacia  -  Manpower Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles