Electrician Operator Echipamente Industriale

Crosswork - 4 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Recrutam pentru clientul nostru, o companie internationala, specialisti in domeniul electric:
  • Calificare/experienta de electrician;
  • Cunoasterea si interpretarea schemelor si simbolurilor electrice;
  • Experienta osmoza inversa si ultrafiltrare;
  • Cunostiinte privind interfata SCADA;
  • Cunostiinte privind functionarea unui convertizor;
  • Cunostiinte privind partea mecanica
  • Cunostinte in domeniul actionarilor electrice a automatizarilor in instalatii de comanda si forta;
  • Cunostinte a modului de functionare/operare al pompelor de orice tip si a instalatiilor auxiliare;
  • Asigurare interventii in timp util si la calitatea necesara bunei functionari a utilajelor;
  • Cunostiinte operare PC;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Intretinerea si remedierea defectelor aparute la instalatii de livrare apa (electropompe, traductori, convertizoare de frecventa, etc)
  • Diagnosticarea si remedierea avariilor la echipamentele electrice aparute in procesul de livrare a apei pe baza schemelor electrice existente in documentatia tehnica a utilajelor;
  • Intretinerea, verificarea si repararea instalatiilor auxiliare (iluminat, ventilatie, etc) ce deservesc buna functionare a procesului;
  • Asigurarea mentenantei preventive a instalatiilor (urmarirea in timp, lubrifiere, masurare)

Beneficii:
  • Prima de vacanță 50% din salariul lunar brut;
  • Tichete de masa 15 lei/zi;
  • Bonus lunar de performanta;
  • Ajutoare sociale conform Contract Colectiv de Munca;
  • 28 de zile de concediu /an;
  • Abonament servicii medicale private la Medicover pentru angajat și membrii de familie (soție / copii minori);
  • Instruire la locul de munca.
  • Spor lucru in sarbatoare legala 300%.

Crosswork este o companie de recrutare la nivel național, cu birouri în București și Iași, ce oferă servicii atât de recrutare cât și de muncă temporară și administrare de personal.

Publicat 17 oct. 2021 Reactualizat 14 nov. 2021 Expiră 16 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos