Electrician operare microhidrocentrale - Pucioasa

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii medii (liceu cu profil energetic si curs calificare in meseria de electrician)
Experinta minim 1 ani in domeniu
Permis de conducere categoria B
Cunostinte minime opererare calculator
Cunostinte despre metode si si practici legate de activitatea de producere a energiei electrice
Bune cunostinte in domeniul securitatii si sanatatii in munca si a situatiilor de urgenta
Spirit de observatie, inteligenta tehnica
Rezistenta la stres si la oboseala fizica
Responsabilitate, punctualitate, atentie distributiva
Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta
Disponibilitati de deplasare

Descrierea jobului

Asigura operarea si supravegherea permanenta a instalatiilor hidroenergetice si a constructiilor aferente.
Realizeaza controlul curent in instalatii, executarea de manevre, verificari profilactice.
Executa operatii si lucrari de intretinere in instalatii (periodice, neprogramate, lucrari de interventie accidentala).
Asigura profilaxia echipamentelor din microhidrocentrale.
Executa lucrari impotriva incendiilor si in domeniul securitatii si sanatatii in munca.
Completeaza corect si la timp documente de evidenta operativa.
Aplica si respecta Conventiile incheiate de fima cu diverse autoritati implicate in procesul de productie (Apele Romane, Electrica Muntenia, ANRE, OPCOM, Transelectrica, etc).

Tip de contract: perioada nedeterminata
Salariu: competitiv(in functie de experienta), al 13-lea salariu acordat in luna decembrie, bonus performanta
lunar(raportat la productia de energie), decont transport combustibil pentru transportul de la domiciliu la locul de
munca.

Vienna Energy Forta Naturala SRL este o companie de productie a energiei electrice, avand un numar de 31 de microhidrocentrale in toata tara. Va oferim posibilitatea de a lucra alaturi de o echipa de specialisti tineri si dinamici, intr-un mediu international placut.
Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022