Publicat 26 Nov 2020 | Reactualizat 24 Dec 2020 | Expiră 27 Dec 2020

Electrician Mentenanta

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent studii medii profil electromecanic, electric
- Experienta in mentenanta instalatiilor electrice
- Abilitatea de a intelege schemele electrice
- Cunostinte minime de limba engleza necesare pentru intelegerea specificatiilor tehnice ale aparatelor de operare
- Cunostinte operare PC.
- Avantaj autorizatie ANRE gr I sau II
- Persoana organizata si comunicativa

Descrierea jobului

- Identifica defectele aparute la instalatiile electrice, echipamentele din procesul de productie, inlocuieste si repara echipementele electrice defecte in timp util, conform specificatiilor producatorilor si standardelor Clariant. Aria de cunostinte include instalatii electrice de forta, tablouri de alimentare, echipamente din sectiile de productie, motoare electrice.
- Efectueaza inspectii periodice si revizii ale instalatiilor electrice conform planului de mentenanta sau oricand este necesar pentru reducerea opririlor neprogramate.
- Instaleaza echipamente noi si realizeaza instalatii electrice respectand normativele in vigoare.
- Tine evidenta reparatiilor si necesarului de piese de schimb.
- Investigheaza cauzele defectelor si propune solutii de imbunatatire in vederea minimizarii defectelor Respecta cerintele de siguranta si protectia muncii.
- Raporteaza catre superior statusul zilnic al lucrarilor, evalueaza trendurile de performanta a echipamentelor si este responsabil de minimizarea impactului defectiunilor in disponibilitatea echipamentelor.

Clariant is a focused and innovative specialty chemical company based near Basel in Switzerland. Last year the company recorded CHF 6.6 billion in sales harnessing the talents of its 18 000 employees across 53 countries. Clariant’s portfolio is optimized for future growth, with a focus in four business areas: Care Chemicals, Catalysts, Natural Resources, and Plastics & Coatings.

We believe that our growth is all about our customers and their success. Investment in innovation capabilities and developing inspiring environments for courageous and determined minds are therefore key to reaching our goal. Join us and help create sustainable value through chemistry for customers all over the globe.

Expirat
Electrician Mentenanta  -  Clariant Products RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles