Publicat 02 Mai 2019 | Expiră 02 Iun 2019

ELECTRICIAN MENTENANTA

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Educaţie necesară: Școală profesională/liceu de specialitate, specializare: electrician pentru mentenanţa instalațiilor electrice.
- Electrician autorizat ANRE grad I/IIB
- Experienţă practică necesară: Minim 2 ani în executarea lucrărilor de mentenanţă a instalaţiilor electrice de joasă tensiune
Altele:
- Responsabilitate și seriozitate;
- Inițiativă în rezolvarea problemelor;
- Abilităţi de comunicare interpersonale;
- Permis de conducere: categoria B;
- Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerintele postului.

*Vă rugăm să atașați la CV fotografia dumneavoastră.

Descrierea jobului

• Selectează şi foloseşte corect aparatura pentru determinarea curentului, tensiunii şi rezistenţei electrice;
• Scoate de sub tensiune echipamentele electrice conform normelor tehnice de securitatea muncii şi P.S.I.;
• Execută verificări asupra instalaţiilor electrice cu ajutorul aparatelor de măsură, prin proceduri adecvate, în vederea respectării normelor P.S.I.
• Identifică echipamentele şi componentele defecte, în vederea remedierii;
• Înlocuieşte/repară echipamentul electric defect;
• Repune sub tensiune instalaţia electrică, în vederea verificării calităţii lucrării;
• Remediază eventualele defecte şi prezintă lucrarea pentru recepţie persoanelor abilitate;
• Pentru realizarea lucrărilor:alege materialele, dispozitivele, echipamentele şi aparatele de măsură conform specificaţiilor din schemă;
• Stabileşte necesitatea reparaţiei, în funcţie de starea tehnică a instalaţiei electrice;
• Execută un ciclu complet de încercări, pentru stabilirea încadrării instalaţiei electrice de comandă în parametrii ceruţi;
• Asigură realizarea lucrărilor încredinţate în volumul stabilit, de calitate corespunzătoare şi la termenul planificat;
• Respectă prevederile Fişelor Tehnologice specifice lucrărilor executate, executând în totalitate operaţiile prevăzute de acestea;
• Anunţă imediat şeful direct despre sarcinile suplimentare sau observaţiile primite din partea beneficiarului lucrării;
• Aduce la cunoştinţă orice anomalie constatată în instalaţiile electrice ale gestionarului cu ocazia lucrărilor şi care ar putea cauza incidente sau accidente.

SEA Complet SA este o companie formată în aprilie 2014, din îmbinarea know-how-ului cu succesul și experiența a doi giganți: E.ON și Adrem Invest. Principalul obiect de activitate al companiei este de a oferi cele mai bune servicii energetice și de întreținere - revizii și verificări ale instalațiilor interioare de gaz și verificări tehnice periodice.

Expirat
ELECTRICIAN MENTENANTA  -  SERVICII ENERGETICE PENTRU ACASA-SEA COMPLET S.A.