Publicat 15 Iul 2019 | Reactualizat 12 Aug 2019 | Expiră 15 Aug 2019

ELECTRICIAN / MECANIC INTRETINERE SI REPARATII

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Compania isi deschide anul acesta o noua fabrica noua langa Bucuresti ( in Bolintin Deal ) dotata si utilata conform celor mai moderne standarde, oferind angajatilor un mediu placut ( cantina, zona de recreere etc ) si conditii de lucru deosebite

Pentru completarea echipei, cautam ELECTRICIAN INTRETINERE SI REPARATII care sa doreasca sa invete si sa se dezvolte profesional si sa isi cladeasca o cariera in domeniu

CERINTE SPECIFICE:
Scoala Profesionala/Studii Vocationale
Calificare Electrician Intretinere si Reparatii
- Utilizare pachet MS OFFICE – Word, Excel, PowerPoint – Basic Gandire analitica si sintetica
- Planificare si organizare
- Eficienta
- Atentie la detalii
- Atentie distributiva
- Orientare spre obiectiv
- Orientarea pe calitate
- Rezolvarea de probleme
- Disponibilitate pentru invatare
- Disponibilitate la schimbare
- Rezistenta la rutina
- Abilitatea de a lucra sub presiune
- Orientare catre reguli

Descrierea jobului

ATRIBUTII:
- Verificarea/ implementarea de actionari electrice
- Verificarea functionalitatii PLC-urilor
- Localizarea si diagnosticarea defectelor sistemelor sau echipamentelor electrice
- Reglarea si reparatia echipamentele electrice
- Instalarea noilor sisteme, echipamente electrice
ALTE ATRIBUTII:
 Urmareste buna functionare a utilajelor, mai ales partea electrica si electronica
 Urmareste necesarul de piese de schimb electrice si electronice a utilajelor care I s-au atribuit prin documentul de Defalcare personal pe utilaje 2011, inainteaza necesarul catre Seful de intretinere, sau inginerului Electrotehnist (Automatist)
 Urmareste ca utilajele sa functioneze in parametrii prescrisi, este atent la atitudinea fata de utilaj a personajului de deservire
 Participa la toate activitatiile de reparatii accidentale si capitale
 Participa la toate activitatiile de reparatii in regim de urgenta si intretinerea planificata a utilajelor
 Urmareste si completeaza fisa de evidente a a defectiunilor
 Completeaza corect caietul cu evidenta pieselor de schimb utilizate, si a uleiurilor
 Foloseste cu grija toate sculele si aparatele din dotare
 La inceputul schimbului verifica vizual si auditiv functionarea tuturor utilajelor
 Regleaza, repara echipamentele electrice si urmareste ca utilajele sa functioneze in parametrii prescrisi
 Localizeaza si diagnosticheaza defectele la echipamentele electrice sau sisteme, care ar putea influenta intreruperi in circuite care se interconditioneaza
 Instaleaza echipamentele de productie si de alimentare ca: generatoare, transformatoare, panouri de comanda si control electric, circuite, motoare, unitati de incalzire, sisteme de cablaje etc
 Mentine si regleaza echipamentele de alimentare si de productie pentru a maximiza performanta operationala.

Dunapack Rambox, membru al Diviziei Packaging a Grupului Prinzhorn este continuarea poveștii de succes care a început acum mai bine de 150 de ani. Suntem unul dintre cei mai mari producători de carton ondulat de pe piața românească.
Cu un portofoliu de produse ce include ambalaje dintre cele mai diverse (de la cele destinate depozitării și transportului mărfurilor, până la cutii de prezentare cu rol promoțional), Dunapack Rambox se poziționează ca unul dintre pionerii acestei piețe, îmbogățind vasta experiență a grupului Dunapack.

Expirat
ELECTRICIAN / MECANIC INTRETINERE SI REPARATII  -  Dunapack Rambox Prodimpex SRL - Bucuresti

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles