Electrician Intretinere si Reparatii

Cargill Romania 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii medii/superioare de profil (electric, electro-mecanic, automatizari)
  • Experiență relevanta în domeniul mentenanței electrice într-un mediu de producție
  • Comunicativ, deschis către acumulare de cunoștințe noi, pragmatic
Condiții de lucru:
  • Program de lucru: 8h/zi, Luni-Vineri in 2 ture
  • Contract de munca pe perioadă nedeterminată
Beneficii
  • Asigurare medicala privată și asigurare de viață
  • Prima de sărbători și de vacanță
  • Spor de week-end și de ore suplimentare
  • Tichete de masă 20 RON/zi
  • Decontare transport

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Responsabil pentru funcționarea în condiții de siguranță a instalațiilor electrice, asigură buna funcționare a utilajelor și echipamentelor;
  • Asigura mentenanta si remediază operativ defecțiunile tehnice apărute pe parte electrică
  • Asigură funcționarea în regim de lucru automat a utilajelor din flux conform schemei de automatizare a liniilor de fabricație
  • Participă activ la respectarea „Planului de mentenanță anual”, respectă perioadele de revizii
  • Înregistrează operațiile efectuate in „Registrul de lucrări mentenanță- electricieni”
  • Participă la activitatea de reparații la utilajele si instalațiile din dotare verificând respectarea normelor HACCP astfel încât să fie eliminate sau reduse la un nivel acceptabil riscurile fizice ce pot influența siguranța produsului

Cargill activează în România încă din anul 1996, cu sediul central in București. Datorită importanței pe care o acordă pieței locale, compania desfășoară activități în mai multe linii de afaceri:

  • Comercializarea de cereale, semințe oleaginoase și srot de soia
  • Servicii de depozitare în silozuri
  • Producerea de nutreţuri pentru animale

Fabrica de nutrețuri pentru animale din Craiova face parte din grupul Cargill care a achiziționat PROVIMI la nivel global, în noiembrie 2011.

Publicat 28 Sept. 2022 Reactualizat 28 Oct. 2022 Expiră 28 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.