de ani Fără Frică...

Publicat 08 Nov 2019 | Expiră 08 Dec 2019

ELECTRICIAN INTRETINERE, REPARATII - Bucuresti

1 post

Candidatul ideal

Educație:

  • Liceu sau colegiu profesional electromecanic.
  • Competențe și certificarea HVAC vor fi un avantaj.
  • Autorizat ANRE GR II
Experienta:
  • Minim 3 ani in domeniul electric;HVAC
  • Educație: Liceu sau colegiu profesional electromecanic
Alte cerinte:
  • Bună comunicare, persoană activă, transparent, riguros, bun organizator.

Descrierea jobului

  • Asigură întreținerea instalațiilor electrice de HGR (400V, conducte și instalații de iluminat interior și exterior);
  • Efectueaza activitati de intretinere a instalatiilor de utilitati si facilitati: alimentare cu energie electrica (400V), retea de aer comprimat, iluminat, canalizare, acoperiș, retea de ape de ploaie, statie electrica, camera compresoare, instalatii argon, UPS, laboratoare, HVAC, cazane, clădiri, zone exterioare, control, acces, sisteme de incendiu;
  • Supraveghează funcționarea: retele electrice de joasă tensiune, încălzire, aer condiționat, stație compresor, argon, sprinklere de incendiu, alimentare cu apă, canalizare, pompare, ventilație instalații de parcare subterane.
  • Responsabil pentru executie 5S, TPM, FMP pt. intretinere planificata si corectiva
  • Efectueaza lucrari si inregistrari de intretinere pt.receptia lucrarilor conform plan de mentenata
  • Elibereaza permise de lucru: stingere incendiu, spații închise, lucrul la înălțime.
  • Supravegheaza stația de compresoare și rețeaua de aer comprimat și executa purjarea la intervale regulate de min 2 ori/schimb; Verifica la fiecare 2 ore în zona utilităților.
  • Efectueaza lucrări electrice de instalare a alimentării cu energie a mașinilor la cerere;
  • Efectueaza conexiuni pneumatice și întreținere pentru conexiunile electrice la mașini-unelte;
  • Supraveghează și menține funcționalitatea echipamentelor din celulele electrice și cele de 0,4kV, celulele de distribuție, camerele UPS, camerele IT;
  • Supraveghează și efectuează mici reparații la clădiri, incinte exterioare, porți de acces, clădiri, birouri, mobilier etc.Inregistreaza consumul de utilități în fiecare lună.
  • Execută TPM pt: instalatiile de Facilitati ale Fabricii
  • Execută și menține funcționalitatea de 100% a iluminatului în hala de producție, birouri, grupuri sanitare coridoare, cantină, sală de mese, depozit.
  • Monitorizarea și validarea activității furnizorilor , Valideaza si arhiveaza Procesele Verbale de Receptie lucrari;
  • Disponibil la domiciliu după orele de intervenție în caz de urgență;
  • Actioneaza în conformitate cu atributele de comportament CBRE și atinge obiectivele de performanță
  • Contribuie activ la îmbunătățirea continuă a performanței instalațiilor: identificarea consecventă a oportunităților de eliminare a deșeurilor și propunerea de soluții pentru îmbunătățirea activităților și a fabricii
  • Depoziteaza, eticheteaza și utilizeaza substanțele chimice în conformitate cu IL / SOS
  • Respecta sarcinile și responsabilitățile de linie privind protecția muncii și a mediului specificate în procedurile interne si in Fisa Post
Oferta companiei consta in:
- oportunitatea de a lucra intr-un mediu inalt profesionist, companie internationala, standarde de calitate si proceduri
- salariu motivant
- abonament servicii medicale la clinica privata

CBRE Group, Inc., Fortune 500 si S & P 500 companie cu sediul central in Los Angeles, este cea mai mare servicii imobiliare comerciale din lume și societate de investiții (în ceea ce privește 2014 venituri). Compania are mai mult de 80.000 de angajați și deservește proprietarii de active imobiliare, investitorii si chiriasii prin mai mult de 450 de birouri in intreaga lume.

ELECTRICIAN INTRETINERE, REPARATII - Bucuresti  -  CBRE GWS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles