Publicat 06 Ian 2019 | Expiră 06 Feb 2019

Electrician/Instalator/Fochist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii sau scoala profesionala in domeniul tehnic;
Calificari si/sau autorizatii (ex: ISCIR, ANRE, etc.);
Experienta de lucru in domeniu de minim 1 an;
Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
Posesor permis categoria B - constituie un avantaj;
Persoană activă, foarte organizată și structurată cu spirit de inițiativa, capabilă să gestioneze lucrarile din aria sa de responsabilitate.

Descrierea jobului

Electrician intretinere si reparatii:
- Aplica procedurile de intretinere preventiva si inspectie ale instalatiilor electrice si ale instrumentatiei, in conformitate cu instructiunile inscrise in dispozitiile de lucru;
- Efectueaza interventiile corective asupra instalatiilor electrice in conformitate cu planul de actiune comunicat;
- Efectueaza lucrarile de intretinere si de reparatie ale instalatiilor electrice si ale instrumentatiei in conformitate cu instructiunile si procedurile de lucru si cu manualele de operare, asigurand respectarea standardelor de calitate ale proceselor si produselor;
- Efectueaza inregistrari in fisele de monitorizare si/ sau baze de date;

Instalator:
- Executa lucrari de fixare si sustinere a diverselor piese ale instalatiei de alimentare apa, instalatii sanitare, gaze, etc.;
- Monteaza si asambleaza racorduri/conducte;
- Realizeaza reteaua de evacuare apa/incalzire si a conductelor de ventilatie;
- Citeste si interpreteaza planurilor tehnice;
-Remediaza defectiunilor de orice tip apărute la instalații;

Fochist:
- Exploateaza cazanele de apa calda si distributia agentilor termici spre consumatorii societatii;
- Preia şi verifică registrul de supraveghere a funcţionării cazanului;
- Completează registrul de supraveghere a funcţionării cazanului;
- Intocmeste rapoartele referitoare la evenimentele deosebite petrecute în timpul efectuării serviciului;
- Activitatea fochistului presupune un bun nivel al cunoştinţelor referitoare la schema tehnologică şi funcţionarea cazanului şi a instalaţiilor auxiliare precum şi bune aptitudini anticipative şi atenţie;

Companie din domeniul Facility Management in plina dezvoltare la nivel national.

Expirat
Electrician/Instalator/Fochist  -  BMF TOTAL SERV SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles