Publicat 15 Mai 2019 | Reactualizat 12 Iun 2019 | Expiră 15 Iun 2019

ELECTRICIAN EXPLOATARE STATII SI LINII 110 KV- PITESTI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii: şcoala profesională sau liceu profil electric( calificare electrician)-prezentare documente în copie;
Autorizare ANRE-electrician autorizat-constituie avantaj-prezentare document de autorizare în copie;
Experientă în exploatarea si mentenanţa RED 110KV;
Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini de muncă pe durata programului de muncă;
Abilitaţi de organizare şi gestionare a timpului de lucru;
Capacitate de muncă şi de decizie în situatiilimită ;
Adaptabil la situaţii noi şi receptivitate la schimbare;
Permis de conducere categoria B.-prezentare document in copie.

Descrierea jobului

Efectuează serviciul de exploatare a instalatiilor şi echipamentelor electrice aferente RED din staţiile electrice de transformare 110/20 kV pe baza graficelor lunare aprobate din statiile electrice integrate SCADA ;
Control periodic canale şi tuneluri cabluri, control periodic gropi retenţie trafo şi rampă descărcare trafo, control periodic instalaţie iluminat interior şi exterior staţii, control periodic împrejmuiri staţii şi zonele aferente de siguranţă şi protecţie ;
Răspunde şi intervine în instalaţiile şi echipamentele electrice la solicitările de intervenţie la liniile electrice aeriene 110 kVşi liniile electrice subterane de 110 kV;
Conduce vehicul aflat în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului.

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

Expirat
ELECTRICIAN EXPLOATARE STATII SI LINII 110 KV- PITESTI  -  DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA SA