ELECTRICIAN EXPLOATARE STATII - CE 110KV Pitesti

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii medii: şcoala profesională sau liceu profil electric( calificare electrician)-prezentare documente în copie;
Cunoștințe și competențe tehnice privind exploatarea / mentenanţa RED IT ;
Abilitaţi de organizare şi gestionare a timpului de lucru;
Capacitate de muncă şi de decizie în situatii limită ;
Etică și integritate morală;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Efectuează serviciul de exploatare a instalatiilor şi echipamentelor electrice aferente RED din statiile electrice de transformare integrate / neintegrate SCADA , pe baza graficelor lunare aprobate ;
Control periodic canale şi tuneluri cabluri, control periodic gropi retenţie trafo şi rampă descărcare trafo, control periodic instalaţie iluminat interior şi exterior staţii, control periodic împrejmuiri staţii şi zonele aferente de siguranţă şi protecţie ;
Răspunde şi intervine în instalaţiile şi echipamentele electrice la solicitările de intervenţie la liniile electrice aeriene 110 kVşi liniile electrice subterane de 110 kV;
Răspunde şi intervine în instalaţiile şi echipamentele electrice la solicitările de intervenţie

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 8 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos