Electrician echipamente elec., protectie relee, automatizari

RAAL S.A. 4 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Studii medii / superioare in domeniul tehnic (profil electric) ;
Absolvent scoala profesionala sau liceu profil electric (calificare electrician ) ;
Pregatit pentru a citi o schema electrica ;
Preferabil, sa fi lucrat la mentenanta de tablouri de masini unelte ;
Sa stie sa lege motoare electrice, contactoare, relee ;
Sa aiba cunostinte minime despre interiorul unui aparat de sudura industrial ;
Sa aiba cunostinte minime despre senzori, traductoare, rezistente electrice, termocupluri, limitatori ;
Experienta in domeniu minim un an.

Descrierea jobului

Efectueaza lucrari de intretinere, reparatii si inlocuire la instalatii de complexitate medie din firma conform procedurilor specifice de lucru.
Efectueaza controlul final al instalatiilor de automatizare, inclusiv executarea panourilor de asimilare necesare verificarii acestor instalatii.
Remediaza defectiunile provocate de scurtcircuit in instalatiile electrice si ia masuri pentru prevenirea lor.
Verifica periodic integritatea izolatiilor si a carcaselor.
Participa la constructia tablourilor de distributie.
Raspunde prompt la orice sesizare in cazul unei defectiuni electrice.
Beneficii : tichete de masa, prime de sarbatori, premiu zi de nastere, ajutor social (casatorie, nastere, deces), investigatii medicale gratuite, decontarea navetei.

RAAL este un producător de sisteme complete de răcire şi schimbătoare de căldură din aliaje de aluminiu şi otel inoxidabil, în construcţie brazată : radiatoare, răcitoare de ulei, răcitoare de aer, răcitoare de combustibil, condensatoare şi evaporatoare, destinate aplicaţiilor în agricultură, construcţii, auto şi industrie.

Publicat 5 Sept. 2022 Reactualizat 24 Sept. 2022 Expiră 5 Oct. 2022