Electrician cu cunostinte automatizare Alka

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studiile universitare (profil electrotehnic/electronic/automatizari) reprezinta un avantaj;
  • Minim 3 ani activitate in domeniul electronic;
  • Cunostinte de functionare a utilajelor automate
  • Cunostinte de parametrizare si programare senzori, actionari electrice si de automatizari, automate programabile si panouri operator (PLC Siemens, Allen Bradley, Fanuc, etc.) reprezinta un avantaj
  • Engleza - nivel mediu;
  • Abilitati bune de comunicare si colaborare;
  • Rezistenta la stress

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Detectarea si rezolvarea problemelor tehnice specifice la utilajele din fabrica;
  • Definirea unui stoc minim de piese de schimb, materiale si subansamble electrice si de automatizari;
  • Dezvoltarea si imbunatatirea periodica a aplicatiilor software;
  • Implementarea planului de intretinere preventiva la instalatiile de automatizari din fabrica;
  • Verificarea functionarii echipamentelor electrice si automatizari pentru a preintimpina accidente sau defectiuni.
  • Participa la elaborarea planului de intretinere periodica a echipamentelor

Oferim:
  • Posibilitati reale de dezvoltare profesionala;
  • Apartenenta intr-o companie in dezvoltare si echipa dinamica;
  • Cursuri dezvoltare personala si profesionala;
  • Tichete de masa;
  • Tichete cadou de Paste si Craciun
  • Asigurare si servicii medicale gratuite;
  • Punct de lucru in Ploiesti.

Alka este compania care pune suflet iar prima noastra grija sunt consumatorii. Vrem sa ii surprindem mereu placut cu retete delicioase, ingrediente de cea mai buna calitate, ambalaje usor de deschis si de depozitat. Te invitam in echipa Alka, unde vei avea parte de un mediu de lucru dinamic in care te poti dezvolta alaturi de colegi sufletisti.

Publicat 22 nov. 2021 Reactualizat 20 dec. 2021 Expiră 22 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos