Electrician - Chisoda, Jud Timis

CBRE GWS SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Tehnicianul este reponsabil de intretinerea si reparatiile necesare din spatiul clientului. CBRE GWS se bazează pe această resursă pentru a menține sediul în stare perfectă, făcând diverse lucrări de întreținere electrica si alte lucrari de mentenanta tehnica, la indicatia managerului direct.
Dexteritatea si cunostintele tehnice sunt o parte importanta din arsenalul tehnicianului. Acesta trebuie sa fie bine organizat si sa aiba abilitatea de a efectua reparatii generale. Atentia la detalii si rezistenta fizica sunt importante in acest job.

Cerinte:
  • Experienta: Minim 2 ani intr-o pozitie similara
  • Profil educational tehnic - obligatoriu
  • Certificare pentru interventii la instalatii electrice ANRE II B - obligatoriu
  • Abilitati bune de comunicare
  • Nivel mediu de limba engleza
  • Simt al responsabilitatii dezvoltat

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale ale rolului:
  • Responsabil pentru intretinerea instalatiilor de Facilitati: incalzire, aer conditionat, control acces, instalatii sprinklere, sisteme de detectie incendii, intretinere cladire, instalatii sanitare, ventilatie;
  • Elaboreaza lista de materiale de intretinere pentru instalatiile pe care le are in grija;
  • Efectueaza lucrari electrice: Inlocuit corpuri de iluminat, intrerupatoare, prize, realizat circuite electrice pentru a putea modifica in planul electric, verificat si inlocuit, montat lampile exit conform planificarilor si ofera suport in activitatile de mentenanta pentru instalatiile din locatie
  • Planifica si valideaza lucrarile de intretinere periodica pentru utilitati si elaboreaza Planul Anual de Facilitati;
  • Planifica si urmareaste interventiile saptamanale de facilitati.
  • Supravegheaza si valideaza lucrarile pentru intretinerea utilitatilor;
  • Pregateste utilitatile pentru mutari de echipamente.
  • Asigura interfata cu furnizorii pentru activitati tehnice specifice privind utilitatile (difuzeaza si prezinta furnizorilor “Manualul Subcontractantului”);
  • Raspunde de intretinerea sistemelor de: stingere al incendiilor; control acces; supraveghere video; sprinklere.
  • Raspunde de montarea si intretinerea iluminatului local la posturile de lucru, si la exterior;
  • Executa verificari zilnice de supraveghere a utilitatilor;
  • Contribuie activ la imbunatatirea continua a performantelor locatiei: identifica in mod constant oportunitati de eliminare a pierderilor si propune solutii de imbunatatire a propriei activitati si a locatiei client.
  • Respecta sarcinile si responsabilitatile pe linie de protectia muncii si a mediului;
  • Intelegerea si respectarea tuturor politicilor SSM.
  • Se asigura ca toate comenzile de lucrari sunt finalizate in totalitate.
  • Mutari si modificari minore ale birourilor.
  • Indeplinirea atributiilor generalae de intretinere si reparatii.
  • Efectuarea testelor de alarma de incendiu conform planului.
  • Compararea citirilor utilitatilor in fiecare luna.
  • Participa la lucrari de instalatii sanitare si electrice minore.
  • Mentinerea unui loc de munca curat si sigur.
  • Purtarea echipamentului de protectie individual, daca conditiile o impun sau daca prevede astfel evaluarea riscurilor, metodologia sau panourile informative obligatorii.
  • La cerere, furnizarea de rapoarte regulate catre superior, cu privire la activitatea sa pe locatie.
  • Va lucra intotdeauna in conditii de siguranta.
  • Asistare echipa de intretinere cladire – competente si performanta in conjunctie cu echipa clientului.
  • Executarea unor lucrari minore in cadrul proiectelor desfasurate in interiorul cladirii.
  • Lucrul in weekend si zile nelucratoare, daca i se cere.
  • Spirit de echipa, muncitor, abilitati de interrelationare, buna capacitate de comunicare in rapoartele si scrise.
  • Familiar cu computerul si programele. (Word, Excel, Outlook).
  • Calificat si capabil fizic sa utilizeze unelte manuale electrice, sa lucreze pe scara, sa transporte, ridice si care greutati, sa utilizeze echipamentele cerute si sa conduca un autovehicul.
  • asigură întreţinerea şi buna funcţionare a reţelelor electrice din interiorul firmei, precum şi a iluminatului din interiorul şi exteriorul firmei;
  • asigură întreţinerea şi buna funcţionare a sistemelor de ventilaţie (exhaustoare) din halele de productie, precum şi adaptarea lor în permanenţă la posturile de lucru;
  • trebuie să cunoască traseele electrice, precum şi componenţa tablourilor de siguranţe;
  • ţine evidenţa consumului de curent la spaţiile închiriate
  • asigură întreţinerea şi buna funcţionare a ventilo-convectoarelor, radiatoarelor termice şi aerotermelor, prin mijloace proprii sau prin terţi
  • asigură întreţinerea şi buna funcţionare a tuturor uşilor, ferestrelor, barierelor şi porţilor din firmă (mecanice, electrice sau automate)
  • asigură întreţinerea şi buna funcţionare a chillerelor din firmă;
  • asigură asistenţă şi suport tehnic echipelor de intervenţie/reparaţii din domeniul său
  • stabileşte necesarul (pe care îl dă spre aprobare şefului său direct) şi asigură aprovizionarea cu materiale necesare lucrărilor de reparaţii/modernizare/extindere din domeniul său;
  • ţine evidenţa în scris a tuturor materialelor achiziţionate pentru lucrările efectuate în domeniul său
  • lunar elaborează, în scris, un raport către şeful său direct, cu evidenţa materialelor consumate la lucrările de reparaţii/modernizare/extindere efectuate în domeniul său.
  • Trebuie sa lucreze in orice conditii meteo.
  • Alte sarcini primite de la nivelurile ierarhice superioare CBRE.
Oferta consta in:

- salariu motivant
- abonament la clinica privata medicala
- echipa serioasa si competenta

Descrierea companiei

About CBRE Group, Inc.

CBRE Group, Inc. (NYSE:CBRE), a Fortune 500 and S&P 500 company headquartered in Los Angeles, is the world’s largest commercial real estate services and investment firm (based on 2019 revenue). The company has more than 100,000 employees (excluding affiliates) and serves real estate investors and occupiers through more than 530 offices (excluding affiliates) worldwide. CBRE offers a broad range of integrated services, including facilities, transaction and project management; property management; investment management; appraisal and valuation; property leasing; strategic consulting; property sales; mortgage services and development services. Please visit our website at www.cbre.com.

CBRE Global Workplace Solutions (GWS) is the world’s largest provider of integrated facilities management, project management and real estate services. We self-perform technical facilities services in more countries than any other provider, and our expertise ranges from advice and brokerage for the ideal property, to the operation and maintenance of facilities, to project management for construction, refurbishment, conversion and moves. With this broad base of capabilities, we can optimise buildings, property and assets at every stage of the life cycle. We develop holistic solutions, allowing clients to reduce operating costs, minimise risks, utilise space more effectively and create more innovative working environments.
Publicat 28 iun. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos