Publicat 23 Ian 2018 | Reactualizat 20 Feb 2018 | Expiră 23 Feb 2018

ELECTRICIAN (86863)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Educaţie necesară: studii/specialitatea: școală profesională, liceu de specialitate/ electrician;
Experienţă practică necesară: experienţa: 1 an activitate în instalaţii electrice;

Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie:

  • Legislație, prescripții şi standardele de specialitate în domeniul de activitate;
  • Instrucţiuni proprii de securitate şi sănătate în muncă, Instrucţiuni proprii pentru situații de urgență, Instrucţiuni Tehnice Interne de Securitate şi Sănătate în Munca;
Altele
  • capacitatea de planificare, de decizie si sinteză;
  • disponibilitate pentru lucru în echipă, în program prelungit;
  • permis de conducere categoria B(cerință obligatorie );

Descrierea jobului

  • execută activităţile specifice mentenanţei grupurilor de măsură a energiei electrice numai în baza unei comenzi de lucru primite spre rezolvare în conformitate cu documentaţia tehnică în vigoare;
  • execută activităţile de exploatare a instalaţiilor de distribuţie din mediul urban-rural din cadrul formaţiei în care îşi desfăşoară activitatea şi pentru care este autorizat SSM;
  • consultă periodic, execută sarcinile rezultate și operează în mod corect și la timp datele necesare întreținerii aplicației FSMS pe terminalele specifice;
  • citește contoarele de energie electrică la abonaţii casnici (neprogramat), micii şi mari consumatori (programat/neprogramat) în vederea facturării consumului;
  • verifică funcţionarea corectă a contoarelor de toate tipurile, monofazate şi trifazate în montaj direct/semidirect cât şi remedierea deficienţelor ce pot apare la grupurile de măsurare; Răspunde de justificarea documentelor şi materialelor cu regim special (evidenţa BMC şi sigilii);
  • realizează montarea şi verificarea grupurilor de măsurare în cazul consumatorilor noi, securizarea elementelor grupurilor de măsură şi verifică prin sondaj starea acestora;
  • realizează executarea de deconectări – reconectări conform comenzilor (ordinelor de serviciu) primite;
  • efectuează recepţia la punerea în funcțiune a lucrărilor efectuate de furnizorii de servicii, funcţie de competenţele stabilite, prezentând şefului de formaţie deficienţele constatate;
  • rezolvă avariile, incidentele şi deranjamentele din reţelele de distribuţie din cadrul formaţiei şi raportează corespunzător procedurilor către DEDL sau FSMS;
  • Execută și organizează lucrările în instalaţiile electrice în conformitate cu prevederile instrucţiunilor proprii de securitate şi sănătate în muncă (având responsabilităţile de emitent, admitent, şef de lucrare, executant de lucrări și/sau persoană care aprobă foi de manevră de execuţie);
  • este responsabil de identificarea/depistarea pierderilor de energie electrică cauzate operatorului licențiat de distribuție energie electrică în aria de activitate și responsabilitate alocată prin fișa postului;
  • exercită şi alte sarcini care decurg în mod natural din domeniul său de activitate, fiind atribuite de superiorul său;
Ce oferim
  • pachet salarial atractiv;
  • bonus de performanţă;
  • tichete de masa;
  • asigurarea medicala privată;
  • contribuţie la pensie privată;

Descrierea companiei

E.ON
E.ON este o companie internaţională privată de energie. Cei 40.000 de angajaţi situaţi în 13 ţări lucrează zilnic la inovaţii tehnice şi soluţii pentru clienţi uşor utilizabile în vederea unei noi lumi energetice. Ca primă companie energetică din Europa ne focusăm prin cele trei arii business, reţele energetice, energii regenerabile şi soluţii clienţi în mod consecvent asupra energiei viitorului.

Delgaz Grid
Grupul E.ON în România este activ pe piaţa locală de energie în domeniile furnizării şi distribuţiei de gaze naturale şi energie electrică. Deservind circa 3 milioane de clienţi din 20 de judeţe din partea de nord a ţării, E.ON România este unul din liderii pieţei de energie din România. Delgaz Grid este o companie a grupului E.ON, primul distribuitor integrat de gaze naturale si electricitate din România.

Departament
E.ON recrutează pentru una dintre companiile sale, Delgaz Grid, cel mai mare distribuitor de gaze naturale şi electricitate din jumătatea de Nord a României un/o Electrician în Vaslui-2 posturi,Bârlad-1 post,Huși-4 posturi,Murgeni-2 posturi,Iași-7 posturi,Răducăneni(jud.Iași )-2 posturi,Cârniceni (jud.Iași )-1 post,Pașcani-2 posturi,Târgu Frumos-1 post,Piatra Neamț-2 posturi,Tg.Neamț-2 posturi,Suceava-1 post,Fălticeni-3 posturi,Gura Humorului-1 post,Vatra Dornei-3 posturi,Câmpulung Moldovenesc-1 post,Rădăuți -1 post,Siret-1 post,Vicovu de Sus-2 posturi,Bacău-3 posturi,Botoșani-4 posturi

Ai aplicat
Expirat
ELECTRICIAN (86863)  -  Delgaz Grid
Ai aplicat
Expirat