Publicat 18 Iun 2019 | Reactualizat 25 Iun 2019 | Expiră 26 Iun 2019

Electrician Înlocuire Contoare-Perioadă Determinată(100040)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul tău

Educaţie necesară:
şcoala profesională, liceu de specialitate/ electrician pentru exploatarea reţelelor electrice;
Experienţă practică necesară: 2 ani de experienţă;
Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: Legislația din domeniu;
Altele: disponibilitate pentru lucru în echipă, în program prelungit; permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Ce vei face

Înlocuieşte contoarele consumatorilor ca urmare a scadenţei la verificare;
Realizează operaţiuni aferente lucrări de constructii montaj în cadrul investiţiilor în reţeaua de distribuţie;
Realizează montarea şi verificarea grupurilor de măsurare în cazul consumatorilor noi, securizarea elementelor grupurilor de măsură şi verifică prin sondaj starea acestora;
Verifică funcţionarea corectă a contoarelor monofazice şi trifazice în montaj direct şi a ceasurilor de comutare
Atunci când este desemnat, în funcție de prioritățile FOL în cadrul căreia activează, execută şi alte activități din sfera intervențiilor la grupurile de măsurare:
- Citirea contoarelor de energie electrică la abonatii casnici (neprogramat), micii si mari consumatori în vederea facturării consumului;
- Remedierea deficienţelor ce apar la echipamentele de măsurare;
- Montează şi verifică grupurile de măsurare în cazul consumatorilor noi şi asigură securizarea elementelor acestora;
- Realizează deconectări şi reconectări, rezilieri de contracte de furnizare a energiei electrice conform comenzilor (ordinelor de serviciu) primite.

Ce îţi oferim

Pachet salarial atractiv;
Premiu de performanţă;
Tichete de masă;
Asigurare privată de sănătate;
Pensie facultativă;
Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Electrician Înlocuire Contoare-Perioadă Determinată(100040)  -  Delgaz Grid