Publicat 13 Dec 2017 | Reactualizat 10 Ian 2018 | Expiră 13 Ian 2018

Electrical Planner (m/f)

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent Univeristatea Tehnica (Facultatea de Instalatii /Inginerie Electrica / Electronica)
5 ani experienta in operarea si mentenanta echipamentelor in-dustriale
Operare AutoCAD nivel mediu
Microsoft Office
Experienta project management
Limba engleza nivel mediu
Autorizare ANRE IIA IIB

Constituie un avantaj :
Limba germana nivel mediu
Autorizare manager energetic
Autorizare ANRE IIIB

Descrierea jobului

Planificarea si coordonarea activitatilor de mentenanta precum si a celor de modificari, modernizari si dezvoltari pentru retelele si instalatiile electrice de medie si joasa tensiune completate de retelele de curenti slabi:
Instalati si echipamente electrice de curenti tari
Statii electrice de alimentare si instalatii electrice de distribu-tie de medie tensiune
Statii electrice de transformare si de distributie de joasa ten-siune
Tablouri si retele electrice de distributie secundara de joasa tensiune
Tablouri de alimentare si instalatii electrice de forta si coman-da pentru echipamente tehnice, masini si motoare electrice ( exclus masini de productie)
Instalatii electrice si echipamente de alimentare de rezerva (ex. UPS-uri, grup generator)
Instalatii electrice interioare: circuite prize si circuite de ilumi-nat, circuite de iluminat de siguranta
Instalatii electrice exterioare, circuite iluminat exterior
Instalatii electrice de alimenatre si comanda pentru sistemele de control digital (DDC-BMS)
Instalatii electrice circuite de impamantare si egalizare de potential
Instalatii electrice paratraznet
Instalatii de curenti slabi
Instalatii de distributie si prize pentru reteaua de voce – date (exclus echipamente “standalone“ din componenta acestora)
Cablaje si circuite electrice de curenti slabi aferente instalatii-lor de detectie si semnalizare incendiu, antiefractie, monitori-zare video, sisteme de pontaj si control acces (exclus echipa-mente “standalone“ din componenta acestora)
Instalatii de media si videoconferinta (exclus echipamente “standalone“ din componenta acestora)
Intocmeste programul annual de mentenanta pentru echipamen-tele tehnice din instalatiile tehnice
Analizeaza oportunitatea, evalueaza costurile si propune spre aprobare investitii / cheltuieli de inlocuiri sau modernizari de echipamente
Intocmeste Caiete de sarcini sau Specificatii tehnice, solicita si analizeaza oferte, propune si argumenteaza oferta /ofertantul selectat
Participa la receptia lucrarilor / echipamentelor si se asigura de conformitatea acestora cu specificatiile tehnice contractate sau comandate
Participa la inventarierea periodica a instalatiilor si echipamente-lor tehnice din responsabilitate, actualizeaza evidentele de inventar in functie de miscarea, completarea sau scoaterea lor din uz in cadrul organizatiei

Welcome to a place where your ideas lead to something big. Welcome to Bosch. The Bosch Automotive Electronics division started end of 2013 in Jucu, Cluj county, a new production site using cutting edge technology. The new plant produces electronic components and control units for the European automotive industry. These components are used, for instance, in driver assistance and safety systems as well as for energy management. In addition, Cluj Plant is producing modern products of the sector "Advanced Consumer" such as - eBike Powertrain Controls - or - Solar Inverter Units. In 2016, Bosch plant in Jucu manufactured more than 27 million high-quality automotive parts for more than 25 international customers. Make it happen.

Expirat
Electrical Planner (m/f)  -  Robert Bosch SRL