Publicat 06 Iun 2019 | Expiră 07 Iul 2019

Electrical Design Engineer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii: absolvent facultate profil electric/automatizari - Energetica, Electrotehnica, Automatica etc
Experienta: minim 4 ani in proiectare electrica de joasa/medie tensiune in domeniul industrial
Cunostinte PC: Autocad 2D/3D, Eplan, alte programe specifice proiectarii instalatiilor electrice
Limbi straine: engleza si/sau germana mediu/avansat

Descrierea jobului

Pozitia postului: subordonata sefului biroului de proiectare, fara persoane in subordine.

Responsabilitati:

  • realizeaza calcule de dimensionare pentru instalatiile electrice de joasa/medie tensiune in domeniul industrial respectand normele de proiectare, normativele si standardele de operare, inclusiv folosirea solutiilor standard din proiecte anterioare
  • elaboreaza scheme electrice, desenele de detaliu si desene de ansamblu
  • proiecteaza comanda motoarelor, compensarea factorului de putere pe joasa si medie tensiune, instalatii de iluminat interior si exterior si a cutiilor de prize
  • proiecteaza tablouri electrice de distributie pentru motoare (MCC) si interfetele cu sistemul de comanda pentru toate echipamentele
  • defineste senzorii de camp pentru protectia echipamentelor, instrumentatia de proces, cutiile I/O din camp corespunzatoare sistemului de comanda
  • proiecteaza gospodaria de cabluri (de forta, de comanda si de comunicatie), priza de pamant si instalatia de protectie impotriva trasnetului
  • elaboreaza specificatii tehnice si fise tehnice pentru includerea în cererile de oferta pregatite de Departamentul Ofertare/Contractare
  • intocmeste analize tehnice comparative ale ofertelor diferitilor furnizori
  • participa impreuna cu seful de proiect la discutiile cu beneficiarul in vederea obtinerii temei de proiectare si clarificarii solutiei tehnice
  • propune solutii tehnice si le supune pentru analiza/aprobare beneficiarului/clientului
  • asigura documentatia necesara elaborarii proiectului
  • asigura asistenta tehnica/control in atelierele fabricantului sau pe santier pentru proiectele elaborate

R&R-BETH este o companie tehnologică care operează la nivel internațional în domeniul tehnologiei de extracție și filtrare, cu angajați cu înaltă calificare și motivație.

Creșterea nevoilor clienților noștri și schimbarea continuă a proceselor de pe piețe sunt forța de comandă din spatele expansiunii pentru creșterea dinamică și organică a companiei noastre. Achizițiile orientate în piețele relevante susțin această strategie.

Atmosfera familială în compania noastră, condusă de parteneri, este fundamentul motivațional al angajaților noștri. Atât partenerii, echipa de management, precum și toți salariații formează împreună o comunitate care favorizează un climat capabil de a susține ideile bune și promptitudinea de a incepe munca.

Valorile tradiționale și experiența alături de o pregătire solidă pentru tineri constituie baza pentru creșterea noastră durabilă. În cadrul procesului ne orientăm spre un schimb activ cu Universitățile, ca legătură de cunoaștere științifică.

Atât ansamblurile individuale, cât și instalațiile complete „la cheie” sunt proiectate, fabricate și instalate de către personalul nostru cu cea mai mare grijă și la cel mai înalt nivel de competențe profesionale. Produsele noastre sunt caracterizate de fiabilitate, eficiență ridicată și durabilitate în cadrul sistemelor specifice ale clienților noștri. Funcționalitatea, eficiența și calitatea sunt principiile de orientare din spatele ideilor noastre de produse și activităţilor de dezvoltare.

Împreună cu companiile partenere suntem capabili să asigurăm toate cerințele necesare, care sunt necesare pentru fluxul continuu, de la planificare, instalare si până la punerea în funcțiune și întretinerea sistemelor.

Expirat
Electrical Design Engineer  -  R&R Beth Filtration

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles