Educator Montessori grupa 3-6 ani

SKILLD by eJobs - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Salut! Noi suntem SKILLD by eJobs și ne-am propus să conectăm super talente cu super companii. Astăzi căutăm o persoană pasionată de a lucra cu copii, care să se alăture unei grădinițe Montessori private cu predare în limba engleză. Vezi dacă te potrivești rolului și aplică!

E foarte important ca tu să ai:
  • Studii în Pedagogia învățământului primar și preșcolar;
  • Certificarea cursului Montessori pentru grupa de vârstă 0-3 ani/3-6 ani;
  • Minimum 2 ani de experiență în domeniul educațional sau în lucrul cu copii;
  • O pasiune pentru a lucra îndeaproape cu cei mici;
  • Atenție la detalii;
  • Capacitatea de a te organiza;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Cunoștințe avansate de limba engleză.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale principale vor include:
  • Pregătirea mediului și materialele Montessori pentru desfășurarea activităților;
  • Îndrumarea și sprijinirea copiilor pe parcursul activităților;
  • Supravegherea celor mici pe perioada somnului;
  • Menținerea unui mediu curat, propice activităților Montessori.

Grădinița Montessori la care aplici își propune să ofere o alternativă educațională care să îi ajute pe copii să se dezvolte armonios, în timp ce descoperă lumea. Vei face parte dintr-o echipă diversă, cu experiență internațională, care pune preț pe dezvoltarea personală și profesională a educatorilor. Aplică acum, iar dacă te potrivești rolului, te vom contacta pentru a-ți oferi mai multe informații despre job!
Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 29 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos