Publicat 29 Iun 2021 | Reactualizat 29 Iul 2021 | Expiră 30 Iul 2021

Educator Montessori grupa 3-6 ani

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Salut! Noi suntem SKILLD by eJobs și ne-am propus să conectăm super talente cu super companii. Astăzi căutăm o persoană pasionată de a lucra cu copii, care să se alăture unei grădinițe Montessori private cu predare în limba engleză. Vezi dacă te potrivești rolului și aplică!

E foarte important ca tu să ai:

  • Studii în Pedagogia învățământului primar și preșcolar;
  • Certificarea cursului Montessori pentru grupa de vârstă 0-3 ani/3-6 ani;
  • Minimum 2 ani de experiență în domeniul educațional sau în lucrul cu copii;
  • O pasiune pentru a lucra îndeaproape cu cei mici;
  • Atenție la detalii;
  • Capacitatea de a te organiza;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Cunoștințe avansate de limba engleză.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale principale vor include:

  • Pregătirea mediului și materialele Montessori pentru desfășurarea activităților;
  • Îndrumarea și sprijinirea copiilor pe parcursul activităților;
  • Supravegherea celor mici pe perioada somnului;
  • Menținerea unui mediu curat, propice activităților Montessori.

Grădinița Montessori la care aplici își propune să ofere o alternativă educațională care să îi ajute pe copii să se dezvolte armonios, în timp ce descoperă lumea. Vei face parte dintr-o echipă diversă, cu experiență internațională, care pune preț pe dezvoltarea personală și profesională a educatorilor. Aplică acum, iar dacă te potrivești rolului, te vom contacta pentru a-ți oferi mai multe informații despre job!

Expirat
Educator Montessori grupa 3-6 ani  -  SKILLD by eJobs

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles