Publicat 14 Iul 2021 | Reactualizat 28 Iul 2021 | Expiră 13 Aug 2021

Educator (m/f)

2 posturi

Candidatul ideal

- Experienta in domeniu
- Studii de specialitate
- Punctual/a, creativ/a, ordonat/a
- Bune capacitati de relationare cu parintii
- Limba engleza
- Persoana dornica de afirmare, perfectionare continua si adaptare la cerintele unei educatii la standarde europene

Descrierea jobului

Educator:

- Planificarea și organizarea activităților instructiv-educative pentru grupul de copii
- Implicarea activă și supravegherea constantă și atentă a copiilor
- Dezvoltarea unor relații de calitate cu copiii și părinții
- Participarea activă la documentarea concretă și precisă a planurilor de lecție
- Crearea unui ambient plăcut pentru copii
- Valorificare resurselor educaționale, dar și a mediul fizic, prin inițierea de activități în aer liber, și nu
numai
- Tratează colegii cu respect și colegialitate, contribuind eficient la atingerea obiectivelor
individuale și de grup
- Întocmirea documentelor specifice activității respectând deadline-urile stabilite

Descrierea companiei

Gradinita particulara acreditata zona Gara de Nord.
La Gradinita Zum Zum, intr-o cladire cu sali de grupa spatioase si luminoase, copiii gasesc mediul ideal in care sa-si inceapa calatoria in universul cunoasterii.
Suntem de parere ca primii ani din viata sunt cei mai importanti in dezvoltarea pasiunii pentru cunoastere, in acest scop, copiii sunt antrenati intr-un mediu plin de informatii, care combina cu succes metodele de invatare prin joc pentru a deprinde cat mai usor notiunile lingvistice si matematice, precum si comportamentul in societate.

Educator (m/f)  -  Gradinita cu Program Prelungit Zum-Zum

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles