Publicat 08 Mai 2019 | Reactualizat 24 Mai 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Educator/Educatoare

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba germană

Candidatul ideal

Grădinița OAC, situată în cartierul Avantgarden3 din Brașov, angajează educator.

CERINȚE:

  • studii: Pedagogia învățământului primar și preșcolar, liceul pedagogic sau colegiul de institutori;
  • calificare în pedagogia învățământului preșcolar - constituie un avantaj;
  • cunostințe solide de LIMBA GERMANA- CERINTA OBLIGATORIE;
  • definitivat și gradul II constituie un avantaj;
  • dragoste și răbdare pentru copii;
  • aptitudini pedagogice;
  • creativitate, spontaneitate, simț al umorului, responsabilitate, dorința de joacă.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:

  • analizează planul de învățământ și curriculumul corespunzător;
  • să asigure în permanență desfășurarea tuturor activităților cu copiii în condiții de maximă siguranță;
  • să participe activ la organizarea și desfășurarea serbărilor și a altor evenimente festive cu grupa de copii;
  • să participe la organizarea și amenajarea mediului educațional;
  • să respecte și să promoveze brandurile Grădinița Oac și Maurer Imobiliare.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate.
Compania își rezervă dreptul de a testa competențele declarate de către candidaţi.

Cv-urile pot fi depuse și la adresa de e-mail:office@maurerimobiliare.ro

MAURER IMOBILIARE este o societate cu capital privat german, care şi-a început activitatea în construcţii imobiliare în anul 2005. Primul proiect imobiliar a fost realizat în Cluj-Napoca, un imobil cu 29 de apartamente, urmat de proiectul care ne reprezintă: Avantgarden Brașov. Complexul Avantgarden3 din Brașov prevede construcția a peste 3500 de unități locative, iar la Sibiu este în dezvoltare un proiect cu 1800 de apartamente.

Educator/Educatoare  -  Maurer Imobiliare SA