Publicat 01 Apr 2019 | Expiră 02 Mai 2019

Educator / Asistent-educator

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Centrul Educațional Emanuela caută educator si asistent-educator.
Căutăm persoane responsabile, serioase, ce manifestă spirit de echipă si sunt pasionate de munca cu copiii.
Studiile de specialitate, medii sau superioare sunt obligatorii tinand cont de posibilitatea calificării / perfectionarii in pedagogie Waldorf.

Descrierea jobului

Programul de lucru de luni până vineri, in program de dimineată sau după-amiază.
Responsabilitățile specifice postului sunt:
- sustinerea activitătilor in grupă de copii prescolari,
- pregătirea materialelor pentru activități,
- supravegherea copiilor.

Centrul Educațional Emanuela este un centru de activități pentru copii, activități bazate pe principiile pedagogiei Waldorf. Este un loc unde fiecare angajat este primit cu respect și încredere. Împreună creăm o atmosferă frumoasă, pentru fiecare membru al echipei și pentru fiecare copil.

Expirat
Educator / Asistent-educator  -  Asociatia pentru Promovarea Pedagogiei Alternative