Publicat 02 Oct 2019 | Expiră 02 Nov 2019

Educatoare / Instructor TIC & Programare

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoană care îşi doreşte să evolueze în domeniul educaţional
Persoană care lucrează cu plăcere cu copiii, cu multă răbdare şi atenţie la detalii
Persoană responsabilă, punctuală, serioasă, entuziastă, foarte bine organizată, implicată, cu iniţiativă
Salariu negociabil în funcţie de experienţă

Descrierea jobului

Descriere pozitie Robotica:
Susţinerea cursurilor de Lego şi Robotică, conform programei Academiei de Robotică în şcolile unde ne desfăşurăm activitatea;
Pregatirea documentelor necesare desfaşurării activităţii: planificări, planuri de lecţii;
Organizarea activităţilor extrascolare (serbări, evenimente, întalniri cu părinţii)
Adaptarea metodelor, strategiilor şi materialelor de lucru la particularităţile grupei şi fiecărui copil;
Conceperea şi prezentarea rapoartelor cu privire la activitatea şi evoluţia copiilor.

Descriere pozitie Instructor IT & Programare:
Cunoști un limbaj de programare? Eşti pasionat de IT? Ți-ar plăcea să lucrezi cu copii și adolescenți? Folosește-ți abilitățile pentru a preda lecții de programare într-o manieră plăcută și distractivă unor elevi care sunt dornici să învețe.
Ai cunoștințe de programare, tehnologia informației și ești priceput(ă) la matematică
Îți place să petreci timp alături de copii și creezi rapid conexiune cu ei
Ești o persoană de încredere, punctuală și ai un standard de calitate înalt
Ești student sau recent absolvent

Pregătim noua generaţie de supereroi digitali! Misiunea noastră este să cream și să dezvoltăm ateliere motivante pentru copii, care să le dezvolte imaginația si sa le sporească încrederea în forțele proprii. Cursurile noastre de tehnologie contin ore de Robotică şi Iniţiere în Programare pentru copii cu vârsta cuprinsă între 6 şi 14 ani şi cursuri de IT şi Programare pentru copii cu vârsta cuprinsă între 8 şi 14 ani.

Expirat
Educatoare / Instructor TIC & Programare  -  Academia de Robotică

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles