de ani Fără Frică...

Publicat 13 Nov 2019 | Reactualizat 11 Dec 2019 | Expiră 13 Dec 2019

Educatoare gradinita particulara, pentru grupa mare

1 post

Candidatul ideal

Cerinte pentru postul de Educator/ Profesor invatamant prescolar:
- Absolventa a Liceului Pedagogic si/sau Facultatii de Psihologie si Stiintele Educatiei;Stiintele Educatiei si/sau studenta an terminal
- Iubitoare de copii, dornica sa lucreze cu prescolarii, deschisa, calda si apropiata de copii, creativa, cu spirit de echipa, calma, perseverenta, harnica, implicata
- Buna cunoscatoare a metodelor moderne de predare, creative, cu mult entuziasm,pozitiva
- Capacitate de a comunica cu parintii, colaborare cu echipa gradinitei
- Cunostinte vaste de psihologia copilului si tact pedagogic in educatia acestuia
- Este o persoana inovativa, bine organizata, responsabila, team-player, orientata spre performanta, cu dorinta de perfectionare si invatare continua
- Experienta in gradinita constituie avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati specifice postului Educator/ Profesor invatamant prescolar
Oferim:
- Oportunitatea de a te perfectiona permanent, prin traininguri de specialitate, alaturi de profesionisti;
- Oportunitatea de a munci intr-o echipa entuziasta, tanara, intr-o gradinita moderna, cu colective reduse de elevi;
- Motivarea copiilor prin joc, apropiere si iubire;
- Coordonarea , planificarea activitatilor activitatilor instructiv-educative si a intregului proces didactic;
- Evaluarea progreselor copiilor si realizarea evaluarilor;
- Comunicare cu parintii;
- Intocmirea tuturor documentelor si actelor impuse de minister si ISMB;
- Planificarea si organizarea activitatilor extrascolare (serbari, evenimente, intalniri cu parintii);​
- Initierea de actiuni concrete care sa contribuie la desfasurarea cu succes a lectiilor;
- Asigurarea interfetei, la nivelul comunicarii si relationarii, intre copii si parinti;
- Dezvoltarea unor relatii de calitate atat cu copiii cat si cu parintii acestora, participand la crearea unui ambient placut;

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Masa este asigurata;
- Mediu de lucru dinamic, echipa tanara ce incurajeaza proactivitatea si comunicarea libera;

Gradinita Strumfisor, situata pe Bdul. Nicolae Grigorescu nr. 105-109, sector 3, este o gradinita privata, ce ofera spatii ample, amenajate si dotate cu aparatura si mobilier de inalta calitate. Utilizam metode interactive, aplicabile in educatia timpurie, pentru ca cei mici sa primeasca educatie prin joaca,impreuna cu personalul calificat. Gradinita este autorizata A.R.A.C.I.P conform ordinului nr. 5048, emis de catre Ministerul Educatiei Nationale.

Educatoare gradinita particulara, pentru grupa mare  -  Gradinita Strumfisor

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles