Publicat 15 Iul 2019 | Reactualizat 14 Aug 2019 | Expiră 15 Aug 2019

Educatoare germana/ profesor invatamnat prescolar germana

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-vorbitor excelent de limba germana - conditie obligatorie
-absolvent liceu pedagogic/ universitate in domeniul limbii germane sau cu preocupari dovedite in domeniul educatiei
-dornic sa abordeze un demers didactic modern
-preocupat de psihologia copilului
-creativ, apt sa lucreze in echipa

Descrierea jobului

-disponibilitatea este pentru un post pentru nivelul prescolar
suport pentru relocare din alt oras
-salariu motivant
-echipa tanara, profesionista si creativa
-posibilitate de formare profesionala in Germania
-doua luni vacanta pe durata unui an scolar
-posibilitate cazare pentru profesorii din alte localitati
-posibilitate scolarizare în instituție pe baza de bursa pentru copiii profesorului angajat
-alte bonusuri se discuta la interviu

Institutie privata cu standarde ridicate in ceea ce priveste oferta educationala in limba germana.
Gradinita acreditata MEN, scoala cu clasele I - IV acreditata MEN, gimnaziu acreditat MEN.

Expirat
Educatoare germana/ profesor invatamnat prescolar germana  -  Scoala Germana Hermann Oberth

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles