Publicat 01 Apr 2019 | Expiră 02 Mai 2019

Educatoare-învățătoare limba germană

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent Liceul Pedagogic, Facultatea de LITERE sau Stiinte ale Educatiei, Psihologie, Limbi straine-germana materna si engleza intensiv;
-Persoana creativa, calda si apropiata de copii
- Inventivitate, spontaneitate, abilitati pedagogice reale;
- Bune capacitati de comunicare relationare in mod special cu parintii;
- Buna cunoscatoare a metodelor moderne de predare, creativa, cu mult entuziasm;-
-Spirit de echipa
-Experienta in domeniu constiuie un avantaj(absolventele Colegiului Pedagogic german SIBIU au prioritate)
- Punctualitate, corectitudine, sociabilitate;
- Atentie distrubutiva buna;
- Persoana echilibrata, responsabila si ordonata;
- Santatate fizica si mentala perfecta;
- Implicare in realizarea temelor, supraveghere continua;

Descrierea jobului

- Organizarea si coordonarea activitatilor instructiv-educative;
- Planificarea si proiectarea activitatilor instructiv-educative;
- Organizarea si amenajarea mediului educational;
- Monitorizarea si evaluarea performantelor copiilor.
- Pachet salarial atractiv si competitiv
- Suport in formarea profesionala;
- Mediu de lucru dinamic si echipa tanara
- Dotarea salilor la standardele cele mai inalte
-Pregatire suplimentara individualizata
-Pregatire pentru concursuri si participare;

Scoala primara particulara situata in zona Gheorgheni/Andrei Muresanu (la Ciuperca) acreditata pe limba germana materna cu engleza intensiv,functioneaza de 15 ani.
Scoala privata si gradinita “KINDERLAND” a luat nastere din dorinta de a oferi copiilor nostri mediul ideal pentru a-si descoperi si dezvolta aptitudinile si personalitatea. Intr-un cadru de poveste, copiii nostri isi vor putea dezvolta impreuna arta de a asculta, de a dialoga in limba germana materna....mai tarziu in lb. engleza,, de a invata,capacitatea de a se pune in locul celorlalti, de a-si depasi conflictele si de a dezvolta relatii sanatoase si fericite.

Expirat
Educatoare-învățătoare limba germană  -  Școala Primară Kinderland