de ani Fără Frică...

Publicat 23 Mai 2008 | Reactualizat 21 Iun 2008 | Expiră 23 Iun 2008

Editor site

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- este student sau absolvent de facultate
- are cunostinte avansate operare PC (Excel, Internet Explorer etc), este pasionat de internet si de tot ce inseamna tehnologie, cultura si divertisment
- este orientat spre detalii si autodidact
- este o persoana perseverenta, agila, capabila sa identifice rapid atat punctele tari cat si cele slabe ale site-ului nostru, comparative cu site-urile concurente.
- cunoaste limba engleza la un nivel avansat
- comunica foarte bine oral si scris (atat in limba romana cat si in limba engleza)
- disponibilitate full time.
- update la situri-le alocate, editeaza continut pentru acestea,
- mentine o baza de date a partenerilor site-urilor, ii contacteaza, le prezinta oferta curenta,
- detine o vechime de minim 1 an intr-o functie similara
- detine informatiile medii cu privire la SO, HTML, Networking, W2000, XP, Vista, motoarele de cautare
- poseda o capacitate puternica de organizare, pe termen mediu si lung,
- cunostinte avansate despre cum sa foloseasca Web-ul pentru obtinerea de informatii

Descrierea jobului

- administreaza si promoveaza site-uri detinute de Romarg, Mentinerea unui inalt nivel de calitate a continutului site-urilor companiei
- identifica si analizeaza site-urile concurentei, face propuneri de dezvoltare de noi servicii si imbunatatire a celor actuale
- updateaza / adauga / sterge / modifica informatii, stiri, noutati, etc.
- colaboreaza cu restul departamentelor pentru realizarea de diverse proiecte.
- inscrierea site-urilor companiei in directoare romanesti si internationale;
- postarea de comentarii pe forumuri romanesti pentru produsele companiei;
- intretine logistica anunturilor si a site-urilor de anunturi/ directoare/ forumuri.

Oferim:

Pachet salarial competitiv (salariu fix + bonuri de masa, sporuri si alte beneficii in functie de performante (masa de pranz inclusa, etc)

ROMARG este principalul furnizor de servicii de inregistrare domenii si gazduire siteuri web din Romania. Opereaza pe o retea proprie de servere dedicate colocata in Data Centerul GTS TELECOM. Infiintata in 1994, ROMARG este incepand cu anul 2001 furnizor de servicii online. Avem parteneriate strategice cu autoritati internationale si nationale, astfel: 2002 - autoritatea nationala de reglementare a domeniilor din zona .ro (ROTLD), 2006 - partener autorizat ICANN (Tucows a patra firma la nivel mondial), 2007 - autoritatea europeana de reglementare a domeniilor din zona .eu (EURid).
www.inregistrare-domenii.ro

Expirat
Editor site  -  S.C Romarg S.R.L

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles