Publicat 10 Nov 2020 | Reactualizat 10 Dec 2020 | Expiră 11 Dec 2020

Editor magazin online

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Responsabilitati:

Listarea produselor noi in platforma de vanzari online.
Documentarea produselor (creare/traducere din limba engleza, adaptare, corectie finala de text).
Documentarea specificului produselor (materiale, mod de intrebuintare, caracteristici, beneficii) din diverse surse de informare.
Incarcarea specificatiilor, pozelor si materialelor video pentru produsele noi.
Corectarea si actualizarea informatiilor pentru produsele deja existente.
Activarea/inactivarea produselor conform solicitarilor superiorului direct.

Documentarea cuvintelor cheie de cautare specifice produsului incarcat si completarea campurilor necesare pentru un SEO eficient, direct in platforma online.
Recomandarea actiunilor de imbunatatire a structurii si functionalitatii site-urilor pentru o navigare mai usoara a vizitatorilor, cu scopul de a mari numarul de conversii.
Suport pentru echipa de promovare in social media a produselor.

Optimizarea si crearea continut de calitate pentru motoarele de cautare, publicarea si promovarea pe platforme online relevante pentru SEO, masurarea rezultatele si perfectionarea intregului proces.
Monitorizarea periodica si actualizarea performantelor platformei online, evolutia algoritmilor de cautare si pozitionarea in rezultatele motoarelor de cautare.

Descrierea jobului

Abilitati:
Cunostinte avansate de limba engleza (scris, vorbit) - cerinta obligatorie.
Fire autodidacta, responsabila si organizata.
Inclinatie catre creativitate si originalitate, atentie la detaliu.

Cerinte:
Abilități de copywriting.
Rapiditate în utilizarea PC.
Cunostinte minime de editare imagini.
Experienta similara in e-commerce constituie avantaj.
Cunostinte de SEO, cunostinte minime HTML.

Doar CV-urile candidatilor care corespund cerintelor postului vor fi luate in considerare.

Avem o experienta de peste 17 ani in piata romaneasca, timp in care am reusit sa construim conceptul Simona's ca fiind referinta din piata retailului de decoratiuni interioare pentru casa si birou. Viziunea noastra intuitiva, precum si pasiunea pentru lux si design, ne-a indrumat permanent in gasirea produselor care suprind, emotioneaza si creeaza amintiri pentru cei care le aleg sa le foloseasca pentru a infrumuseta spatiul personal sau pentru a le darui.
Suntem bucurosi sa oferim clientilor nostri produse atent selectionate, atat din cele noi colectii ale brandurilor high end, cat si piese cu design atemporal potrivite celor mai rafinate gusturi. Astfel, am creat spatiul perfect pentru a prezenta produsele Simona's intr-o ambianta incantatoare: magazinele din Bucuresti, Calea Dorobantilor 155 si Baneasa Shopping City. Succesul nostru in a crea gama de produse ce imbina perfect inovatia, traditia, cultura si arta intr-o prezentare unica, ne-a motivat sa deschidem cu succes magazinul Simona's din USA, Miami – in cea mai cunoscuta zona comerciala de lux, Miami Design District.

Îți împărtășim pasiunea pentru bucătărit, de aceea suntem bucuroși să îți oferim cea mai mare varietate de vase și instrumente de gătit de calitate, în magazinele Simona's Cookshop din București (Băneasa Shopping City, Promenada Mall, AFI Cotroceni), și online pe simonascookshop.ro
Pentru bucătari amatori sau profesioniști, am selecționat produse de ultima generație – realizate prin tehnologii inovatoare, cu un design modern și ergonomic - pentru ca tu să te poți bucura de micile și "gustoasele" bucurii ale vieții.Calitatea este criteriul cel mai important pe care l-am urmărit în alegerea colecțiilor noastre de ustensile. Odată încercate, îți vor deveni indispensabile cuțitele "made in Germany", formele de prăjituri făcute "doar din cel mai bun silicon din lume", vasele de bucătărie pentru gătit sănătos și toate celelalte accesorii de calitate, durabile, ce ușurează grozav munca din bucătărie. Te vom ajuta să îți găsești inspirația pentru crearea unor mese memorabile acasă sau în aer liber, atunci când vrei să dai curs pasiunii tale: servicii pentru masă, cafea și ceai, vin si bar, grătar.Vino în magazinele Simona's Cookshop sau navighează pe site-ul simonascookshop.ro pentru a descoperi accesorii în materie de gătit, realizate cu ultimele tehnologii și recomandate de producători internaționali: Kai, Woll, Wusthof, Kuchenprofi, Zassenhaus, Cilio, Mastrad, Silikomart, Guzzini, Sambonet, alături de alte mărci apreciate în întreaga lume.

Produsele Simona's si Simona's Cookshop sunt disponibile si pe site-urile oficiale: www.simonas.ro si www.simonascookshop.ro

Expirat
Editor magazin online  -  SIMONA'S

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles