Editor imagine Orange Sport

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Asteptam in echipa noastra o persoana:
- deschisa, comunicativa, receptiva la sugestiile echipei;
- organizata, atenta la detalii, meticuloasa;
- cu reale abilitati de organizare a timpului, de prioritizare a sarcinilor;
- dispusa sa lucreze in conditii de stres si presiune impuse de ritmul unei televiziuni.

Descrierea jobului

- Editarea materialelor video, cu respectarea termenelor limită şi a standardelor de imagine şi de sunet, stabilite potrivit cerinţelor televiziunii HD şi sistemelor de producţie şi comunicate de echipa tehnică;
- Editarea de materiale speciale, dedicate creşterii de valoare a brandului de televiziune ale posturilor TV , pe baza solicitărilor venite de la echipa editorială şi de la echipa de producţie, ori propuse acestora;
- Realizarea materialelor video speciale, dedicate unor proiecte şi evenimente sportive deosebite, potrivit agendei echipei editoriale şi de producţie (de exemplu: finale de competiţii sportive, evoluţii ale sportivilor şi echipelor româneşti în competiţii sportive importante etc.);
- Utilizarea arhivei de imagini, astfel încât materialele video să includă suportul de imagine impus de regulile generale de editare în televiziune.
- Participarea la training-uri si utilizarea softurilor de editare la standardele comunicate.

CLEVER MEDIA NETWORK deține în portofoliu, direct și indirect, prin companiile din cadrul grupului, canalele de televiziune LOOKSPORT, LOOKPLUS, LOOKMEDICA, AGROTV și PROFIT.RO. De asemenea, compania gestioneaza si posturile Telekom Sport.
Totodată, compania clujeană deține și drepturile de difuzare pentru cele mai importante competiții fotbalistice de pe continent (UEFA Champions League și UEFA Europa League), dar și pentru Liga I, Liga II, Cupa României și partidele derby din puternicele campionate ale Turciei și Portugaliei.
Publicat 19 Apr. 2022 Reactualizat 17 Mai 2022 Expiră 19 Mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos