Economisti

SC SAFE COSNULTING OFFICE SRL 4 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare în domeniul economic/Proaspat absolvent de studii superioare în domeniul economic;
Experiență de muncă în contabilitate, preferabil într-o companie care oferă servicii de contabilitate – minim 3 ani;
Abilități excelente de utilizare a computerului, in special a pachetelor MS Office (Outlook, Word, Excel, Powerpoint)
Competente in ultilizarea unor programe diverse de contabilitate, de exemplu: Nexus, Saga, Smartbill;
Limba engleză (business) – este un avantaj;
Abilități de gestionare a clienților, abilitati excelente de comunicare scrisa si verbala;
Atenție la detalii și capacitatea de a gestiona sarcini multiple și complexe, cu termene limita de livrare;
Precizie, acuratețe și o minte structurată;
Capacitatea de a prioritiza.

Descrierea jobului

Vei realiza activități contabile în conformitate cu legislația românească, pentru clienții care îți vor fi alocați în portofoliu (înregistrare facturi, extrase bancare, registre de casa, reconcilieri, verificări, închideri)/Te vom invata sa faci inregistrari contabile în conformitate cu legislația românească, pentru clienții care îți vor fi alocați în portofoliu (înregistrare facturi, extrase bancare, registre de casa, reconcilieri, verificări, închideri)
Vei pregăti și întocmi declarațiile financiare pentru clienți în raport cu legislația românească, asistat de un consultant fiscal/Vei invata sa pregatesti și sa intocmesti declarațiile financiare pentru clienți în raport cu legislația românească;
Vei pregăti și întocmi declarațiile de TVA, de impozit pe profit și alte declarații în funcție de necesități, asistat de un consultanta fiscal/Vei invata sa pregatesti și intocmesti declarațiile de TVA, de impozit pe profit și alte declarații în funcție de necesități;
Vei oferi suport și consiliere financiară clienților alocați;
Vei pregăti diverse rapoarte cerute de client și îi vei oferi asistență în interpretarea acestora;
Vei avea un rol important în dezvoltarea colegilor mai puțin experimentați.

SAFE CONSULTING OFFICE SRL este o societate de contabilitate si consultanta fiscala infiintata in anul 2009. In ultimii ani am avut in medie 20 de salariati si peste 130 de clienti persoane juridice in mod constant. Ne mandrim cu calitatea serviciilor oferite si cu recomandarile clientilor nostri. Suntem dedicati meseriei si profesiei de economist, investim in oameni, tehnica IT si procese. Suntem in continua dezvoltare si expansiune si cautam oamenii potriviti care sa ne ajute sa ne realizam obiectivele.
Echipa este una dinamica si foarte adaptabila, sediul nostru este situat in Sectorul 2, aproape de metrou, statii de autobuze si tramvaie. Programul de lucru poate fi flexibilizat pentru a acomoda obligatiile familiale.

Publicat 7 Iun. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.