Publicat 21 Apr 2017 | Reactualizat 29 Apr 2017 | Expiră 22 Mai 2017

ECONOMIST

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

Lider în distribuţia de produse metalurgice MAIRON GALATI SA își mărește echipa in BUCURESTI și angajează:
ECONOMIST
De ce ai nevoie pentru a lucra in postul nostru de Economist?
1. Studii superioare economice finalizate (contabilitate)
2. Experienţă minim 3 ani in contabilitate (inclusiv bilanț)
3. Cunoștințe WizCount/SAP – constituie avantaj
4. Cunoștințe solide pachet Microsoft Office
5. Experiență în prelucrarea unor baze mari de date în Excel
6. Cunostinte la zi de legislatie financiar-contabila si fiscalitate
7. Capacitate de analiză și sinteză, de respectare a termenelor limită
8. Lucru în echipă, eficiență, responsabilitate, dinamism

Descrierea jobului

Ce vei face?
1. Verificare și înregistrare documente contabile
2. Verificarea jurnalului de cumpărări si a jurnalului de vânzări
3. Repartizarea cheltuielilor pe centre de cost
4. Analiză profitabilitate pe segmente de activitate/centre de cost
5. Efectuarea si verificarea componentei soldurilor conturilor
6. Intocmirea confirmarii de sold la închiderea exerciţiului financiar
7. Colaborare la ţinerea corectă şi la zi a evidenţei financiare şi contabile
8. Informare la zi şi respectare a legislaţiei în vigoare
9. Arhivare documente contabile

MAIRON Galați SA este o companie românească, extinsă la nivel național, care are atât activitate de producţie cât si de comerţ. În Găești, compania are o fabrică de ţeavă sudată de construcţii şi un centru de procesare în care se debitează tablă subţire şi se fasonează oţel beton.
Activitatea de comerţ este puternic susţinută de un stoc variat şi de mari dimensiuni de produse metalurgice - peste 50 000 tone, de dotările logistice ale fiecărui punct de lucru - spaţii mari de depozitare acoperite, poduri rulante / macarale pentru materiale grele, şi de flota de camioane proprie.

ECONOMIST  -  MAIRON