Economist

Palibo S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Echipa Cofetăriilor PALIBO din Iași caută economist cu experiență.

Cerințe
  • Studii finalizate;
  • Cunoștințe de contabilitate;
  • Cunoașterea legislației financiar-contabile;
  • Experiență în activitatea de gestiune;
  • Cunoștințe de operare într-un soft contabil (Nexus sau un alt ERP constituie avantaj);
  • Cunoștințe de operare pe calculator (Pachetul Microsoft Office –Word, Excel);
  • Atenție și responsabilitate în efectuarea înregistrărilor contabile;
  • Abilități de organizare și comunicare cu ceilalți membri ai echipei;
  • Capacitate de analiză, sinteză și interpretarea datelor;
  • Rigurozitate în respectarea termenelor;
  • Experiență pe o poziție similară de minim 5 ani;
  • Rezistență la stres.

  • Verificarea, organizatea și înregistrarea documentelor contabile;
  • Înregistrarea cronologică, sistematică și corectă a documentelor contabile (întocmirea notelor de recepție și a registrului de casă);
  • Introducerea și gestionarea documentelor pentru livrarea mărfii (facturi, avize și alte documente contabile necesare desfășurării activității companiei);
  • Introduce listele de inventar în programul contabil;
  • Activități de prelucrare date, arhivare și îndosariere documente.

Beneficii
- Salariu motivant în funcție de experiență și performanțe;

Dacă vei considera că ești potrivit pentru acest job, așteptăm CV-ul tău!
Publicat 2 aug. 2022 Reactualizat 16 aug. 2022 Expiră 1 sept. 2022