ECONOMIST

RER SUD S.A. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Iti doresti deopotriva sa performezi intr-o pozitie de expert dar in acelasi timp sa fi expus fata de management si principalii clienti? Acesta este jobul pentru tine!

Cerinte:

• Studii superioare de lunga durata in domeniul economic;
• Experienta de minim 5 ani;
• Cunostinte solide in domeniul financiar (contabilitate costuri, analiza economic-financiar);
• Foarte bune cunostinte de utilizare a calculatorului (Excel, Power Point, Word);
• Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) reprezinta un avantaj;
• Cunostinte de utilizare a unui ERP - reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

• Intocmirea ofertei financiare pentru participarea la licitatii (modelul financiar pentru calculul costurilor si al profitabilitatii, inclusiv analiza de senzitivitate si riscuri), interactionand cu toate departamentele societatii in vederea preluarii, verificarii si validarii informatiilor de intrare
• Fundamentarea oricaror ajustari sau modificari de tarife precum si sustinerea acestora in fata partenerului contractual
• Analize programate dar si ad-hoc asupra elementelor de cheltuieli si venituri la nivel de contract in vederea sustinerii dialogului cu partenerul contractual
• Interactioneaza permanent cu departamentele operationale si financiare in vederea analizarii oricaror diferente dintre premisele ofertate si bugetate si valorile actuale ale parametrilor cheie
• Urmareste prestarea serviciilor la nivelul si calitatea/costurile asumate prin contract, semnaland devieri

Beneficii:

• salariu fix + prima de concediu
• tichete de masa
• training-uri de specialitate

Societatea RER DATE SERVICE SRL este parte componenta a grupului RER ECOLOGIC GRUP SRL si oferta servicii de asistenta de tip Call Center si IT.
Publicat 28 iun. 2022 Expiră 28 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos