Economist

Altius S.R.L. 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • cunoștințe operare PC
  • capacitate de analiză și sinteză
  • cunoașterea legislației specifice domeniului financiar-contabil
  • abilități pentru lucrul în echipă
  • spirit de observație şi atenţie
  • dedicat şi capabil să lucreze cu minimum de supervizare

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • solicitarea, verificarea și îndosarierea zilnică a documentele justificative emise din unitățile de vânzare ale societății cu privire la operațiile de casă
  • înregistrarea în evidența financiar-contabilă prin intermediul sistemului informatic și îndosarierea documentelor ce stau la baza operațiunilor de numerar din casă sediu (plăți și/sau încasări, deconturi salariați etc.)
  • verificarea și corectarea lunară a componenței soldurilor din balanța contabilă pentru conturile 401, 404, 409
  • analizarea balanței soldurilor scadente a furnizorilor și face propuneri la plată
  • înregistrarea în sistemul informatic de evidenta financiar-contabila extrasele bancare și verifică corelațiile în balanță pentru conturile 5121, 581, 5124, 5311 pentru fiecare analitic în parte
  • operarea consumului lunar al obiectelor de inventar și al materialelor consumabile pe fiecare locație in parte
  • verificarea corelației conturilor de gestiune stocuri cu cele din balanța contabilă (conturile 303, 3028) pe fiecare analitic in parte

Beneficii
  • Contact de munca pe perioada nedeterminata
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Masa de pranz asigurata
  • Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala
  • Card medical in reteaua privata Medlife

În 2019, Sergiana Grup reunește o fermă și un complex zootehnic aflate în imediata apropiere a Brașovului, o rețea de 59 de magazine și distribuție proprie, dar și cele mai bune restaurante în Brașov și un centru de evenimente - Sergiana Center. Totul, cu dorința de a oferi mâncare bună din produse românești - perfect controlabile de la ingrediente, până la vânzarea în prăvălii.
Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.