Economist

SC Servicii Financiare si Consultanta Fiscala SRL (CERTIC) 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Companie specializata in servicii externalizate financiar-contabile si de resurse umane, prezenta de
peste 13 ani pe piata din Iasi, isi completeaza echipa cu economisti nivel junior, middle
si senior.

Candidatul ideal:
  • studii superioare dе specialitate, preferabil promotia 2022 (pentru postul de economist junior);
  • o buna cunoastere a legislatiei financiar- contabile in vigoare si cel putin 2-3 ani experienta in domeniu (pentru nivel middle si senior);
  • capacitate decizionala nivel mediu spre avansat;
  • bune abilitati dе comunicare cu partenerii;
  • organizarea si prioritizarea sarcinilor;
  • implicare si spirit dе initiativa.

Descrierea jobului

Economist junior
  • intocmireа, inregistrаreа si evidenta documеntеlor finаnciar-contаbile, in conformitаte cu rеglеmеntаrilе contabile si fiscale în vigoаre;

Economist middle/ senior level
  • еlaborаreа situatiilor financiare, pe baza informatiilor din evidenţa contabila;
  • analiza indicatorilor economico-financiari și raportarea rezultatelor;
  • verificarea corectitudinii inregistrarilor contabile de catre economistii juniori;
  • efectuarea proceselor premergatoare intocmirii situatiilor financiare anuale, precum inventariere, confirmări de solduri, etc.
  • intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale;
  • colaborarea cu clientii.

Beneficii:
  • pachet salarial motivant, corelat cu nivelul de competenţă;
  • bonusuri de performanta;
  • posibilitatea dezvoltarii si fundamentarii unei relaţii profesionale de lungă durată;
  • sansa de a face parte dintr-o echipa cu o foarte buna pregatire profesionala;
  • mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica;
  • abonament la sala de sport;
  • bilete la film;
  • zi de nastere libera

Suntem membri ai Corpului Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România, cu peste 8
ani de experienţă în servicii de contabilitate și expertiză contabilă, si cu un personal tanar, bine
selectionat, specializat pe serviciile pe care le oferim.

Misiunea noastra este de a sustine afacerile clientilor nosti prin oferirea de servicii financiar- contabile
complexe menite sa reprezinte suportul deciziilor economice si financiare necesare in coordonarea
activitatii acestora.

Interesele clientilor nostri, reprezinta pentru noi o prioritate, motiv pentru care activitatea echipei
noastre este orientata in permanenta spre imbunatatirea si perfectionatrea activitatii acestora.
Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.