ECONOMIST

SC CONSTRUCT MAPCOM SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Competența profesionala, spiritul de echipa, adaptabilitatea, corectitudinea sunt absolut necesare.
Avem nevoie de o persoana orientata spre rezultate, cu capacitatea de analiza și sinteza, capacitate de a prelucra informatii si abilitati de organizare.
Absolvent de studii superioare economice sau profil juridic- administrativ .
Bune abilitati de utilizare Microsoft Office .
Bune competente de limba engleza .

Descrierea jobului

Organizeaza şi asigura efectuarea corecta şi la timp a înregistrarilor în contabilitate, pe baza documentelor justificative;
Elaboreaza, inregistreaza, urmareste si centralizeaza toate contractele de servicii, inchiriere, comodat, leasing, etc
Inregistreaza si verifica facturile si documentele suport, din punct de vedere al conformitatii cu contractul;
Se asigura ca sunt emise corect si la timp toate documentele financiar-contabile;
Intocmirea facturilor, aferente vanzarilor, diferitelor prestatii, chirii, etc.;
Inregistrarea facturillor de prestari servicii, chirii, utilitati, combustibil;
Verifica in permanenta situatia facturilor emise catre clienti, cat si incasarea acestora, din punct de vedere financiar;
Verifica in permanenta evidenta facturilor primite de la furnizori si plata corecta si la termen a acestora.
Verifica zilnic situatia soldurilor bancare;
Preluarea lunara in programul de contabilitate, a importurilor de date din alte aplicatii si verifica corectitudinea efectuarii acestora ;

SC Construct MAPCOM activeaza pe piata in domeniul constructiilor civile si industriale din 2004, oferind servicii de calitate si promptitudine.
Publicat 30 Mai 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.