Economist

Eurosmart Sprl - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare economice;
  • Bun cunoscător de legislație fiscală și contabilă. Cunoștințele de analiză financiară ar fi un plus;
  • Capacitate de analiza și sinteză a situațiilor economice, financiare și sociale;
  • Receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare);
  • Responsabilitate și integritate;
  • Rabdare, calm, amabilitate, fermitate, promptitudine și atitudine pozitivă;
  • Minimum 2 ani experiență într-o poziție similara ar fi un avantaj;
  • Cunoștințe de limba de engleză;
  • Operare PC: Word, Excel- nivel avansat, SAGA ar fi un plus;

Descrierea jobului

  • Efectuează înregistrari si verificări contabile;
  • Realizează rapoarte financiar-contabile diverse specific activitatii;
  • Elaborează modele financiare (forecast) și urmărește gradul de realizare a acestora;
  • Interpreteaza informații financiare

Atuurile noastre constau în experienţa dobândită în cadrul procedurilor de lichidare şi reorganizare, în imaginea pe care societatea şi-a format-o faţă de partenerii săi de afaceri, în tinereţea şi pregătirea profesională a personalului, care a condus în dese rânduri la aplicarea unor soluţii practice, variate şi originale, în priceperea managerială, în logistica de care dispune.

Credem că această expunere reflectă potenţialul deosebit al unei societăţi în expansiune, formată din oameni tineri şi entuziaşti, cu o solidă pregătire în domeniile economic şi juridic, care explorează un domeniu încă nou pe teritoriul legislativ român, dar care oferă, prin „fertilitatea” lui, incontestabile posibilităţi de a crea, de a construi şi de a se afirma. Ei sunt sprijiniţi în munca lor de existenţa unei dotări logistice de excepţie, care complineşte cu succes calitatea serviciilor oferite de noi.
Publicat 10 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022