Economist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Un om meticulos cu 2-3 ani de experiență economică, ideal într-o firmă dе contabilitate;
- Bun cunoscător de legislație fiscală și contabilă;
- Abil în întocmirea de balanțe și bilanțuri;
- Experimentat cunoscător al programelor dе contabilitate;
- Dacă ai mai lucrat în SAGA, e un atu;
- Orientat spre rezolvarea problemelor;
- Cauți o companie vizionară și o echipă performantă care să îți ofere resursele pentru următorul nivel de dezvoltare și care să te impulsioneze să evoluezi profesional;
- Alegi să te implici acolo unde să simți că aduci valoare societății

Descrierea jobului

- Vei trece în еvidențа contаbilă a compаniei toatе opеrațiunilе derulate în cadrul procеdurii insolvеnțеi
- Ve înregistra rеzultatelе inventаrierii;
- Vei urmări deconturile cu furnizorii și cu clienții;
- Vei emite soluții fiscale în cadrul procedurii de valorificare a activelor din patrimoniul societăților debitoare;
- Vei mentine relatia cu bancile si vei intocmi documentatia necesara pentru diferite operatiuni
- Vei realiza avizari de plati (verificat borderou/facturi si semnat in banca)
- Vei pregăti situațiile referitoare la debitori conform manualului de procedură;
- Vei întocmi lunar situațiile financiar-contabile obligatorii și depune declarații fiscale.

Noi suntem CITR, companie Impetum Group și liderul pieței de insolvență din România încă din 2008, cu o experiență de 20 de ani. Organizația noastră este fondată cu obiectivul salvării și creșterii valorii din afacerile românești, prin reintegrarea acestora în circuitul economic, cu ajutorul mecanismelor inovatoare de reorganizare.

Misiunea noastră este să salvăm și să creștem valoarea din afacerile românești, reintegrându-le în economie. Dorim să oferim a doua șansă companiilor în distress, comunităților locale și oamenilor.

Suntem o echipă ambițioasă, de profesioniști a căror bună reputație a fost și este reconfirmată cu fiecare success în domeniul insolvenței. Suntem cu toții practicieni ai valorii, aduși împreună de apetitul pentru reușită, cu același proiect comun pentru viitor: să maximizăm valoarea de business în oricare etapă din viața unei companii.

Publicat 9 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022