Economist

PAMEX FISCONT SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Companie specializată în servicii externalizate financiar-contabile și de resurse umane, prezentă de peste 5 ani pe piața din Iași, își completează echipa cu economiști nivel junior, middle și senior.

Se solicită:
* studii superioare dе specialitate în domeniul financiar contabil, preferabil promotia 2021 (pentru postul de economist junior);
* o bună cunoaștere a legislației financiar- contabile în vigoare și cel putin 2-3 ani experiență în domeniu (pentru nivel middle și senior);
* experiența într-o societate de expertiză contabilă constituie un avantaj;
* bune cunostinte utilizare MS Office (Excel, Word);
* cunostințe în utilizarea soft-ului de contabilitate WinMentor prezintă avantaj;
* persoană ordonată, comunicativă, obișnuită cu lucrul în echipă și cu termene limită, atentă la detalii;
* bune abilități de organizarea și prioritizare a sarcinilor.

Descrierea jobului

Economist junior – responsabilități:
* arhivarea, întocmireа, înregistrаreа și evidența documеntеlor finаnciar-contаbile, sub îndrumarea supervizorilor și a colegilor.
Economist middle/ senior level – responsabilități:
* gestionarea unui portofoliu de clienți din diverse domenii de activitate;
* înregistrarea în softul de contabilitate WinMentor a documentelor contabile;
* verificarea operațiunilor financiar-contabile înregistrate, analiza și perfectarea lunară a balanței de verificare;
* întocmirea situațiilor informative către clienți;
* întocmirea și depunerea declarațiilor fiscale lunare/trimestriale/anuale pentru bugetul de stat;
* întocmirea situațiilor financiare anuale;
* colaborarea cu clienții.
Beneficii:
* pachet salarial atractiv și majorări salariale periodice, bazate pe performanță;
* formare și perfecționare profesională continuă cu susținerea supervizorilor și a colegilor;
* dezvoltarea abilităților de comunicare în relațiile cu colegii și clienții;
* mediu de lucru plăcut;
* ziua de naștere liberă.

Biroul nostru oferă servicii complete de evidență și expertiză contabilă, gestionare personal și salarizare, consultanță fiscală și servicii ONRC.
Publicat 5 mai 2022 Reactualizat 2 iun. 2022 Expiră 4 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos