ECONOMIST

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cunostinte si experienta relevanta in domeniul economic;
Experienta pe un post similar minim 3 ani;
Absolvent al facultatii cu profil economic;
Capacitate de analiza si sinteza, gandire logica;
Personalitate puternica, bine organizata;
Abilitati de comunicare, planificare si coordonare;
Corectitudine, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii.

Descrierea jobului

Inregistrarea incasarilor si platilor in numerar conform registrului de casa
Inregistrarea extraselor de card in contabiliate
Inregistrarea extraselor bancare
Urmarirea si plata ratelor aferente creditelor bancare
Intocmirea diverselor situatii financiare aferente dosarelor de credite si leasing
Descarcarea facturilor de combustibil si trimiterea lor catre recuperatorul de TVA
Descarcarea facturilor de utilitati
Inregistrarea facturilor de furnizori : transportatori, piese auto, utilitati, asigurari , leasing, combustibil, mijloace fixe si obiecte de inventar
Urmarirea facturilor scadente prin intocmirea rapoartelor pe furnizori
Stabilirea sumelor si plata prin virement bancar a facturilor de la furnizori
Verificarea soldurilor pe baza fiselor de la furnizori
Mentinerea legaturii cu furnizorii pe email sau telefonic
Confirmarea extraselor de cont de la furnizori
Intocmirea si depunerea declaratiei Intrastat
Verificarea mijloacelor fixe cu balanta de verificare lunara
Intocmirea bonurilor de consum aferente stocurilor
Intocmirea notelor contabile aferente salariilor, chirii si incasari de la Asigurari
Inregistrarea in contabilitate si plata in termen a Impozitelor si a taxelor locale
Verificarea conturilor de venituri si cheltuieli
Verificarea jurnalelor de TVA aferente furnizorilor si clientilor
Generarea si verificarea declaratilor lunare .

Beneficii:
Salariu motivant + bonusuri de performanta;
Decont transport + tichete de masa;
Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si dinamica in cadrul unei societati in plina ascensiune;

Recrutam pentru clientul nostru, firma de transport rutier de marfuri cu o flota de aproximativ 100 camioane, localizata in jud Sibiu,
Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022