Economist

UN DOI - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent studii economice superioare;
Cunostinte medii de MSOffice (Word, Excel)
Abilitati de organizare si planificare
Spirit de echipa
Orientat spre rezultate

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

Inregistrarea si evidenta documentelor financiar-contabile pentru punctele de lucru ale societatii, conform prevederilor legale in vigoare;
Verificarea si operarea documentelor din registrul de casa
Verificarea jurnalelor de TVA;
Verificarea soldurilor conturilor ;
Inregistrarea avansurilor de trezorerie si verificarea inchiderii conturilor de avansuri;
Inregistrarea in contabilitate a deconturilor de cheltuieli
Participarea la inventarierea generala a patrimoniului: stocuri,mijloace fixe,obiecte de inventar;
Inregistrarea extraselor de banca, verificarea jurnalului de banca zilnic
Participarea la procesul de audit;
Păstrarea şi arhivarea documentelor specifice activităţii desfăşurate conform legislaţiei în vigoare
Alte sarcini stabilite de conducatorul departamentului economic

Povestea companiei Mobile-Distribution a început în 1997 în Cluj-Napoca, odată cu lansarea in Romania a serviciului de telefonie mobilă, cu o echipă specializată în distribuția de cartele telefonice preplătite ale operatorilor de servicii telecom.
În septembrie 2014 compania a lansat soluția un-doi Centru de plăți, un serviciu isteț de încasare a facturilor de utilități prin rețeaua de magazine partenere din toată țara, retea care a ajuns in prezent la un numar de peste 10.000, la care se adauga mereu locatii noi.
Un-Doi Centru de plati are parteneriate incheiate cu majoritatea furnizorilor de utilitati nationali si regionali, in prezent peste 90% din facturile de utilitati emise in Romania se pot plati prin serviciul un-doi Centru de plati.
În 2020, am decis să ducem experiența clienților noștri la nivelul următor, lansând aplicația de mobil un-doi Centru de plăți, soluția perfectă pentru clienții finali, indiferent că sunt utilizatorii de Android sau iOS.
Pe langa serviciul de plata al facturilor, portofoliul un-doi Centru de plati mai cuprinde:
- Transfer de bani - parteneriat cu Western Union: transfer de bani in Romania si international;
- Incarcare electronica - posibila pentru toti operatorii de telefonie mobila din Romania. Este posibila incarcarea cu cod PIN si incarcarea directa pe numar de telefon;
- Plata taxelor si impozitelor locale;
- Plata rovinietei si a taxei de pod
- Plata vinietei pentru autostrazile din Ungaria;
- Achizitionarea biletelor Loteriei Romane;
- Achizitia de vouchere pentru diferite platforme de divertisment: Playstation, Netflix, Steam, etc
- Moneda electronica: Paysafecard.
Publicat 29 apr. 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos