ECONOMIST

ARKADA STEEL MAP - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 3000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul economic ( preferabil specializare Contabilitate de gestiune);
  • 2 ani experienta si cunoasterea avansata a unui soft de contabilitate;
  • Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.
  • Cunoasterea legislatiei in domeniu.

Descrierea jobului

  • Asigură respectarea dispoziţiilor legale referitoare la întocmirea documentelor specifice activităţii financiar contabile
  • Respectă planul de conturi în vigoare cu particularizările convenite de companie privind detalierea veniturilor şi cheltuielilor pe centrele de cost stabilite
  • Efectuează încasări şi plăţi numerar pe baza documentelor: borderouri de încasări, role de la casa de marcat, avansuri spre decontare, autorizare cheltuieli, decontare avans, dispoziţie de plată /încasare
  • Întocmeşte registrul de casă zilnic respectând procedura de întocmire a registrului
  • Întocmeşte cash-flow-ul zilnic pe baza căruia se ordonează plăţile
  • Înregistrează / verifică registrul de casă
  • Înregistrează / verifică deconturile
  • Înregistrează / verifică şi ţine evidenţa obligaţiilor de plată către furnizori
  • Înregistrează / verifică şi ţine evidenţa clienţilor
  • Ţine evidenţa leasing-urilor şi a contractelor cu plata în rate
  • Înregistrează lunar cheltuielile exigibile prin natura lor, din 471
  • Stabileşte şi înregistrează provizioanele
  • Înregistrează / verifică extrasele bancare
  • Ţine evidenţa de gestiune a mijloacelor fixe şi a imobilizărilor necorporale atât în moneda locală cât şi în EURO
  • Înregistrează / verifică mijloacele fixe şi imobilizările necorporale
  • Verifică şi întocmeşte facturi către clienţi pe baza rapoartelor primite de la responsabilii de contracte
  • Reconciliază la sfârşitul lunii evidenţa contabilă cu documente justificative
  • Aplică procedura de credit-control
  • Participă la inventarele anuale ale companiei din partea departamentului contabil pentru asigurarea desfasurarii riguroase a inventarierii

ARKADA STEEL MAP este o companie ce produce si distribuie sisteme complete de garduri si acoperisuri metalice.
Printr-un personal tanar si dinamic, compania a reusit sa gaseasca ce mai bune solutii pentru satisfacerea nevoilor clientilor nostri.
Relocata in Brasov in anul 2020 ARKADA STEEL MAP a reusit sa continuie dezvoltarea si extinderea la nivel national fara a avea de suferit dupa urma pandemiei.
Suntem convinsi ca viitorul suna bine si asta ne motiveaza sa crestem in continuare.
Publicat 26 ian. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos