ECONOMIST

STEP PROIECT SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CERINTELE POSTULUI:
Absolvent facultate de profil (finante-banci, contabilitate);
Cunostinte de legislatie in domeniul financiar - contabil;
Cunostinte de operare cu programe de evidenta financiar-contabila si de gestiune (cunoasterea programului Multisoft reprezinta un avantaj);
Cunostinte de operare a pachetului de aplicatii Microsoft Office (Excel, Word, Outlook)

Descrierea jobului

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
Introducere facturi primite si deconturi in programul de contabilitate si gestiune interna;
Emitere facturi catre client (in programul Multisoft);
Efectuare de plati catre furnizori;
Verificarea si urmarirea zilnica a soldurilor furnizorilor / clientilor;
Contabilizarea zilnica a extraselor de cont si a registrului de casa;
Urmarirea instrumentelor de plata/garantare primite sau emise (bilete la ordin, cecuri, asigurari);
Verificarea si urmarirea rulajelor si soldurilor lunare din balanta contabila a avansurilor si garantiilor primite/emise de la furnizori/catre clienti;
Intocmirea de rapoarte si situatii pentru management;
Asigura suport de specialitate pentru celelalte departamente din firma si pentru partenerii cu care aceasta are relatii contractuale;
Asigura respectarea legislatiei fiscale, precum si modificarile legislative intervenite, printr-un studiu permanent al legislatiei in domeniu;
Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;

Se ofera un pachet salarial atractiv, bonuri de masa si oportunitatea de a face parte dintr-o echipa de profesionisti;

Suntem o companie cu o vechime de peste 10 ani pe piata din Romania si desfasuram activitati de design, proiectare si productie in fabricile proprii, de mobilier comercial, signalistica de interior si exterior, solutii de prezentare/expunere a produselor in spatii comerciale (magazine, benzinarii, farmacii, sedii bancare, etc.)
Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos