ECONOMIST

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-studii superioare in domeniul economic, absolvite cu diploma;
- vechime in specialitatea studiilor minim 2 ani;;
- cunostinte operare P.C.;
- capabilitate de lucru in echipa cat si individual;
- capacitate de asimilare a cunostintelor noi si de implementare a informatiilor in activitatea zilnica;
- bune abilitati de comunicare;
- acuratete, rapiditate, orientare spre rezultat, tenacitate, atentie distributiva.

Descrierea jobului

- primirea si verificarea documentelor justificative financiar-contabile, verificarea corectitudinii intocmirii acestor documente pentru furnizori;
- operatiuni cu mijloace fixe;
- operarea documentelor justificative ( facturi de vanzari si cumparari, deconturi de cheltuieli, extrase de cont bancar, alte operatiuni specifice) si introducerea acestora in aplicatia financiar-contabila;
- arhivarea documentelor justificative si ale registrelor contabile;
- cunoasterea contabilitatii importurilor si a achizitiilor intracomunitare de bunuri si servicii, reprezinta un avantaj;
- cunoasterea limbii engleze sau franceze ( la nivel mediu ), constituie un avantaj.

SAVROM MULAJ S.R.L. este o societate cu capital privat, membră a grupului SAVOY INTERNATIONAL, cu o prezenţă de peste 18 ani pe piaţa muncii din Romania . Specializată în producţia de componente din mase plastice pentru echipamente sportive dar şi pentru industria electrocasnică şi industria auto ,având ca parteneri lideri mondiali .

Publicat 1 oct. 2021 Reactualizat 29 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos