Publicat 26 Aug 2021 | Reactualizat 17 Sep 2021 | Expiră 25 Sep 2021

ECONOMIST

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Banci, Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

Angajam contabil/a , economist cu experienta min. 2 ani in domeniul financiar contabil.

  • Sa cunoasca pachetul MS Office ( word , excel );
  • Cunoasterea programelor de contabilitate , CIEL si SAGA;
  • Cunostinte ale legislatie fiscale in vigoare;
  • Cunostinte de resurse umane;
  • Capacitate de munca in echipa;
  • Prezinta un avantaj cunoasterea limbii engleze , germana la nivel mediu spre avansat.

Descrierea jobului

  • Inregistrarea documentelor contabile;
  • Verificarea conformitatii documentelor financiar-contabile cu cerintele legale in vigoare;
  • Intocmirea si verificare jurnalelor de cumparari/vanzari;
  • Analiza fiselor de cont /balante de verificare;
  • Solicitarea documentelor lipsa;
  • Intocmirea diverselor rapoarte financiar-contabile.

ECONOMIST  -  Sanara Expcont S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles