Economist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • studii superioare în domeniul economic, absolvite cu diplomă de licență
  • cunostințe de operare PC: Windows, Microsoft Office, Internet Explorer
  • capacitatea de asimilare a cunostințelor noi și de implementare a informațiilor în activitatea zilnică
  • abilitatea de a manageria proiecte multiple, cu termene fixe
  • experiență în lucrul cu diferite programe de contabilitate
  • capacitatea de a prelucra, interpreta și valorifica informațiile pentru adoptarea celor mai bune decizii sau pentru realizarea de rapoarte complexe
  • experiență în domeniul financiar contabil de minim 1 anexperiență în ONG prezintă avantaj

Descrierea jobului

  • verificarea și întocmirea facturilor
  • repartizarea cheltuielilor pe centre de cost și conturi contabile
  • înregistrarea documentelor în programul de contabilitate
  • realizarea, actualizarea și interpretarea diferitelor rapoarte
  • antecalcul și postcalcul
  • urmarirea încasărilor de la clienți
  • întocmirea bugetelor anuale și urmarirea încadrării cheltuielilor în bugetul aprobat
  • întocmirea și depunerea diferitelor declarații
  • întocmirea registrului de casă
  • contabilitate de gestiune
  • cunoșterea temeinică a legislației în domeniul economic
  • întocmire buget și execuție bugetară
  • raportare finațare proiecte.
Beneficii:
  • Salariu fix;
  • Tichete de masă în valoare de 20 lei;
  • Tichete cadou de ziua de naștere și tort aniversar;
  • Tichete cadou de Paște și Crăciun;
  • Bonus anual în funcție de performanțe;
  • Bonus vechime în organizație;
  • Asigurare medicală privată;
  • Zonă de activitate provocatoare, cu mult spațiu pentru inițiativă proprie și posibilități de dezvoltare;
  • Acces gratuit la traininguri și cursuri de specialitate;

CONCORDIA este o organizație independentă, neguvernamentală și non-profit, cu un istoric de 29 de ani în România, care are ca misiune susținerea şi (re)integrarea socială, familială, școlară și profesională a copiilor, tinerilor și familiilor aflate în dificultate, spre o viață independentă și autonomă.

Proiectele noastre se derulează în București, Ploiești și Ariceștii Rahtivani, Județul Prahova, și se adresează unui număr de peste 2.000 de persoane anual.

Principalele servicii ale CONCORDIA asigură îndeplinirea misiunii sale: îngrijire și educație pentru copii și tineri în case de tip familial, educație vocațională și formare profesională, consiliere și orientare profesională, locuințe protejate, ateliere pentru deprinderea abilităților de viață independentă, adăpost de noapte, centru de zi pentru copii și servicii în comunitate.

Publicat 6 iul. 2021 Expiră 5 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos